Czytasz: Cykuś szuka domu, jego Pani jest ciężko chora

Cykuś szuka domu, jego Pani jest ciężko chora

Hospicjum Cordis prosi o pomoc. Potrzebny nowy opiekun dla psa

Wczoraj Hospicjum Cordis zaapelowało o pomoc. Chodzi o pieska, który pilnie szuka nowego domu. Jego dotychczasowa opiekunka z powodu choroby nie jest w stanie się nim dłużej zajmować.

Jeżeli nikt się nie znajdzie, 11-letni piesek, trafi do schroniska, a tam najprawdopodobniej sobie nie poradzi.

Czytaj także: Kampania " Pies z billboardu"

- Cykuś został znaleziony na śmietniku jako kilkudniowy szczeniak, został wykarmiony butelką przez opiekunkę, to typowy kanapowiec. Cykuś wiernie towarzyszył dotychczasowej opiekunce przez całe swoje 11-letnie życie, on nie poradzi sobie w schronisku – opisuje na swoim facebooku hospicjum.

- Cykuś to średniej wielkości kundelek, piesek łagodny, lubiący towarzystwo dorosłych i dzieci. Jest przyjaźnie nastawiony do innych psów. Z kotami miał ograniczony kontakt, jednak z opinii właścicielki nie powinien być do nich wrogo nastawiony. Na spacery wychodzi bez smyczy, jednak w razie potrzeby grzecznie potrafi spacerować na niej.

Cykuś jest psem domowym nauczonym życia w mieszkaniu, nauczony czystości. Chętnie jeździ samochodem – czytamy dalej w opisie.

Cykuś przebywa jeszcze w Mysłowicach w swoim dotychczasowym domu. Monika Michta pracownik socjalny hospicjum przyznaje jednak, że czas niesamowicie szybko ucieka i zostało już go bardzo mało, a nowy właściciel wciąż się nie znalazł.

Osoby zainteresowane pomocą, osoby które zechcą ofiarować dom pieskowi proszone są o kontakt pod numerem telefonu 508 949 505.

Czytaj więcej