Czytasz: Kolorowy festiwal w Ostrawie już w środę!

Kolorowy festiwal w Ostrawie już w środę!

W środę 19 lipca rusza, niezwykle popularny także i u nas, festiwal Colours of Ostrava.

Emocje po festiwalu Tauron Nowa Muzyka już opadły? Już wkrótce miłośnicy dobrego brzmienia po raz kolejny będa mogli świętować w postindustrialnym otoczeniu. Wystarczy tylko zamienić tereny po byłej kopalni Katowice (będące dziś częścią Strefy Kultury) na teren po hucie Dolní Vítkovice.

Tam za tydzień rusza, niezwykle popularny także i u nas, festiwal Colours of Ostrava. Potrwa od środy 19 lipca do soboty 22 lipca. Dlaczego warto? Jest blisko i jest po co: już same spektakularne pohutnicze wnętrza zachwycają, a spośród kilkudziesięciu wykonawców każdy znajdzie coś dla siebie.

Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal wielogatunkowy, odbywający się od 2002 roku. Wydarzenie zostało uhonorowane m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako Wydarzenie muzyczne roku 2005 i 2006. Trzy lata z rzędu (2004-2006) było też uznane za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku.

Czeski festiwal muzyczny gromadzi corocznie kilkadziesiąt tysięcy fanów, a także wyjątkowych artystów z całego świata. Na to trwające cztery dni wakacyjne święto muzyki w Ostrawie składają się przede wszystkim koncerty małe i duże - w tym roku to w sumie ponad 200 artystów występujących na 16 scenach.

Aplikacja pomoże

Dla wybierających sięna festiwal Colours Of Ostrava 2017 niezwykle pomocna może być specjalna festiwalowa aplikacja, dzięki którym można sprawdzić program, informacje o artystach, mapę i informacje praktyczne. Aplikacja mobilna na Android tutaj i iOS tutaj.

Colours of Ostrava 2017 bilety

Można jeszcze kupić bilety na festiwal. Ceny zaczynają się od 320 zł. Bilety są do nabycia na joystore.pl.

Każda pula biletów jest ograniczona. Cena karnetu na miejscu: 2 900 CZK. UWAGA! Bilety jednodniowe na festiwalową środę zostały wyprzedane!

Jak dostać się na teren festiwalu Colors of Ostrava?

Festiwal odbywa się na terenie Dolnych Witkowic, w odległości krótkiego spaceru od centrum miasta.

Samochód - skręt w ulicę Místecką możliwy jest tylko w kierunku miasta (jadąc od centrum miasta należy zawrócić na najbliższym wiadukcie, gdyż droga dwupasmowa nie pozwala na skręt). W mieście widoczne będą znaki kierujące na teren festiwalu.
Spacer- 15 minut spacerem od centrum miasta.
Rower - wypożyczalnia rowerów 'Kola pro Afiku' będzie działać od wtorku przy głównej bramie i przy campingu Landek (więcej informacji poniżej).
Tramwaj - trzy przystanki od centrum miasta - przystanek Dul Hlubina (główna festiwalowa brama) lub przystanek Vitkovice - Vysoké Pece (wejście VIP, wjazd dla osób niepełnosprawnych, boczne wejście dla osób posiadających opaskę festiwalową).
Autobus - dworzec autobusowy znajduje się zaledwie 500 metrów od terenu festiwalu.
Pociąg - z dworca głównego do stacji Ostrava - Střed.

Colours of Ostrava 2016 - zdjęcia:

zdjęcia: colours.cz

 

Pełny program festiwalu Colours of Ostrava 2017:

 

Czytaj więcej