Czytasz: Chciał przekupić policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

Chciał przekupić policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

„No i spoko, to mamy załatwione, kasa jest dla Was w dokumentach, a ja już lecę”.

Do zdarzenia doszło w centrum Tarnowskich Gór. Policjanci, którzy patrolowali miasto zwrócili uwagę na alfę romeo, która wyglądała na uszkodzoną. Zatrzymali pojazd do kontroli. Samochodem kierował 29-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego.

Policjanci wyczuli od niego alkohol. Zapytany o to mężczyzna odpowiedział „Mam tu 2 tys. złotych, jakoś się dogadamy”. Pomimo, że mężczyzna został poinformowany, że wręczenie łapówki jest przestępstwem, ponowił próbę. Odliczył 1 tys. złotych i włożył banknoty do koszulki z dokumentami oznajmiając:

„No i spoko, to mamy załatwione, kasa jest dla Was w dokumentach, a ja już lecę”.

W efekcie mężczyzna został zatrzymany. Po doprowadzeniu do komendy zbadano stan trzeźwości 29-latka. Okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu. Na domiar złego ciążył na nim wydany przez sąd, aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. W minioną niedzielę usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu wbrew sądowemu zakazowi, ale i próbę skorumpowania policjantów. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia.

źródło: Śląska Policja

Czytaj więcej