Czytasz: "Celem Morawieckiego nie jest mówienie prawdy. Tylko zwycięstwo w wyborach"

"Celem Morawieckiego nie jest mówienie prawdy. Tylko zwycięstwo w wyborach"

PiS zaczął od twardego szantażu. Na szalę rzuca autorytet rządu i premiera. Co przyniosą najbliższe tygodnie? Gościem Kamila Durczoka jest dr Marek Migalski.

Premier Mateusz Morawiecki twarzą kampanii samorządowej PiS-u? Tak właśnie jest od wczoraj. Partia Jarosława Kaczyńskiego plan na wybory lokalne nakreśliła w swojej centrali. Obiecuje miliardy złotych szantażując wyborców, że środki trafią do regionów tylko, jeśli znajdą się w nich ich przedstawiciele.

O co toczy się ta walka? Jak daleko posunie się PiS i opozycja? Czy istnieje granica obietnic i obłudy, która nie zostanie przekroczona? Czy można bez konsekwencji powiedzieć wszystko?


KAMIL DURCZOK I DR MAREK MIGALSKI NA DESKACH TEATRU KOREZ O STAWCE, O JAKĄ TOCZY SIĘ TA BITWA.


 

- Celem Morawieckiego nie jest mówienie prawdy, czy budowanie jedności, ale zwycięstwo w wyborach - mówi dr Marek Migalski. - W polityce wszystkie chwyty są dozwolone. Morawiecki zrobi wszystko, żeby kojarzyć się ze zwycięstwem PiS-u. Tak jak Beata Szydło i Andrzej Duda kojarzyli się z sukcesem w 2015 roku. Będzie mówił wszystko, żeby utwierdzić swój twardy elektorat w decyzji o głosowaniu i pozyskać nowych wyborców.

Mateusz Morawiecki parafrazuje papieża, kpi z rzeczywistości, sprawdza czy jesteśmy idiotami i uwierzymy w kolejne obietnice. Polacy nigdy nie byli tak podzieleni jak dziś, a PiS zapewnia, że jednoczy a nie dzieli. PiS przedstawia nowy zestaw obietnic. Czy zagwarantują kolejny sukces, czy będą gwoździem do wyborczej trumny?

- Zła wiadomość dla wyborców PiS-u jest taka, że wyborów nie wygrywają partie, które wiecej obiecują. Gdyby tak było, do dziś rządziłaby Samoobrona. Tu jest też kwestia wiarygodności. Pytanie, czy ekipa PiS-u jest wiarygodna w tym, co robiła przez trzy lata i dlatego dostanie mandat do rządzenia w samorządach? A może ludzie są tak wkurzeni, że wyrażą sprzeciw i ich pogonią - mówi dr Marek Migalski.

Czym stają się wybory do sejmików? Komu na rękę jest ten plebiscyt popularności rządów PiS-u? Co będzie sukcesem partii rządzącej, a co opozycji? Zobacz nagranie rozmowy Kamila Durczoka z dr Markiem Migalskim.

Czytaj więcej