Czytasz: Bytom: kibole zaatakowali policjantów

Bytom: kibole zaatakowali policjantów

Po zamieszkach w Bytomiu prokuratura przesłuchuje kiboli

AKTUALIZACJA 12:51

Prokuratura po piątkowych zamieszkach postawiła zarzuty kolejnym dwóm kibolom.

Jeden odpowie z art. 255 kk za nawoływanie do popełnienia występu pobicia Policji – informuje Marta Zawada-Dybek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach. - Mężczyzna nie był dziś doprowadzony do prokuratury, dobrowolnie poddał się karze w trybie art. 335.

- Drugi zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, wtargnięcia na murawę – występek z ustawy o imprezach masowych. Zastosowano wobec niego dozór policyjny połączony z zakazem wstępu na mecze Polonii Bytom – dodaje Marta Zawada-Dybek.

Wcześniej pisaliśmy:

Trwają przesłuchania po piątkowych burdach w Bytomiu, do których doszło przed meczem bytomskiej Polonii z Rowem Rybnik. Zatrzymane zostały wówczas cztery osoby. Dwie zostały przesłuchane w sobotę, na dziś zaplanowano dalsze czynności.

- Wczoraj przesłuchiwane były dwie osoby, usłyszały zarzut czynnej napaści. Prokurator po przesłuchaniu zdecydował o ich zwolnieniu i zastosowaniu nadzoru policyjnego — mówi Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

- Dziś przesłuchane zostaną kolejne dwie osoby — dodaje.

Jeden z zatrzymanych ma odpowiadać za namawianie do ataku na policjantów, drugi za wtargnięcie na murawę stadionu. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Przypomnijmy, w czasie burdy chuligani rzucali w policję kamieniami. Policjanci w efekcie użyli armatek wodnych i broni gładkolufowej.

Policja nadal poszukuje osób, które podczas spotkania z inną grupą kiboli odpaliły race.

Czytaj więcej