Czytasz: Zapomniana dzielnica. Miasto chce nadrobić

Zapomniana dzielnica. Miasto chce nadrobić

Na brak infrastruktury mieszkańcy sosnowieckiego Boru narzekali od dawna. Już nie będą. Miasto zainwestuje tu 14 mln zł.

- Trzeci świat - tak o swojej dzielnicy mówili mieszkańcy sosnowieckiego Boru. Niektóre ulice wciął były bez kanalizacje, inne zalewało z powodu braku odpowiedniego odwodnienia. Już nie będzie. Władze Sosnowca właśnie poinformowały mieszkańców o dużej inwestycji. Za duże pieniądze. - 14 milionów złotych. Tyle będą kosztować prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej w rejonie osiedla Bór w Sosnowcu – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Wiemy, co powstanie na miejscu marketu-widmo!

Tyle, jak szacują urzędnicy, wystarczy by z kanalizacją sanitarną dotrzeć do mniej, gdzie jeszcze jej nie było. - Sieć będzie miała 3,3 kilometra i obejmie ulice: Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka, Junacka boczna, Długa-boczna i Biała Przemsza.

Ale to nie koniec. W południowo-wschodniej dzielnicy powstanie wreszcie kanalizacja sanitarna. - Mieszkańcy o nią dopytywali – przyznaje rzecznik. Przebudowywana będzie także istniejąca sieć wodociągowa. Powstanie nowa tłocznia ścieków i zbiornik retencyjny wód opadowych. Wszystko po to, by pozbyć się wszelkich uciążliwości.

Kurczak pod kolumną. „To samowola budowlana”

- Mieszkańcy z nowych inwestycji będą się mogli cieszyć w lutym 2019 roku – zaznacza Łysy. I Przypomina, że od lipca 2017 roku trwa już warta 20 mln zł budowa sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej w Maczkach i części Ostrów Górniczych.

Czytaj więcej