Czytasz: Po raz trzeci zostaną wręczone nagrody "Drugie Życie"

Po raz trzeci zostaną wręczone nagrody "Drugie Życie"

Bieg po Nowe Życie w Wiśle już 1 kwietnia. Spotkają się gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji.

Dnia 1 kwietnia w Wiśle po raz 10. w Biegu po Nowe Życie spotkają się gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

Maszerując z kijami do nordic walking po raz kolejny wspierać polską transplantację i świadome dawstwo narządów. Dzień wcześniej w Hotelu Gołębiewski, który od siedmiu lat gości uczestników wydarzenia, zostaną wręczone nagrody „Drugie Życie” - przyznawane osobom oraz instytucjom szczególnie zasłużonym dla polskiej transplantacji.

Tak jak w latach 2015 i 2016, kapituła przyzna wyróżnienia w pięciu kategoriach: „Wspieram polską transplantację”, „Osobowość polskiej transplantologii”, „Sport po transplantacji”, „Media Biegu po Nowe Życie” i „Partner Biegu po Nowe Życie”.

- To dla nas bardzo ważna chwila. Już po raz trzeci uhonorujemy osoby i instytucje, zarówno te, które zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej, jak i te, które promują dawstwo narządów, wpierają ideę i na co dzień są naszymi ambasadorami oświadczeń woli - mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor 10. Biegu po Nowe Życie.

- Kapituła już wybrała laureatów i przyznam, że był trudny wybór. Kandydatów do nagród w poszczególnych kategoriach było naprawdę wielu - dodaje Pilarz.

III Gala polskiej transplantacji „Drugie Życie” odbędzie się 31 marca o godz. 20:00. Laureatami nagród z lat poprzednich są m.in. prof. Andrzej Chmura - wybitny polski transplantolog, od 2011 roku wspierający merytorycznie Bieg po Nowe Życie oraz prof. Magdalena Durlik - kierownik Kliniki Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Nagrody otrzymali także sportowcy z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji Jan Stępniak i Andrzej Marciniak.

Czytaj więcej