Silesion.PL

serwis informacyjny

BetFan – bukmacher bez podatku

BetFan jest jednym z najmłodszych graczy na polskim rynku legalnych zakładów bukmacherskich. Swoją działalność rozpoczął pod koniec kwietnia 2019 roku jako dziesiąty legalny bukmacher oferujący możliwość zawierania zakładów online. Wszedł jednak na rynek z duzym przytupem, chcąc trafić w niszę, której dotąd nie zapełniały inne firmy.

BetFan – bukmacher bez podatku

Jednym z przykładów przedstawienia oferty, której dotąd na polskim rynku nie dawali inni, jest obstawianie bez podatku, z którym BetFan wszedł na rynek. Gracze biorący udział w zakładach bukmacherskich nie przepadają za podatkiem pobieranym od wnoszonych przez nich stawek, co jest oczywiste, biorąc pod uwagę, że obniżając podstawę obliczania wygranej, obniża on także samą wygraną w przypadku zwycięskiego zakładu. Należy jednak pamiętać, że podatek nie jest wymysłem firm bukmacherskich, a wymogiem ustawowym. Co jednak istotne, jego płatnikiem, zgodnie z przepisami jest podmiot organizujący zakłady, czyli firma bukmacherska. I to właśnie wykorzystał w swojej ofercie BetFan, który jak na razie najlepiej na polskim rynku odpowiedział na pytanie: jak obstawiać bez podatku?

Otóż w przypadku postawienia zakładu z co najmniej dwoma zdarzeniami z kursem łącznym wynoszącym przynajmniej 2, BetFan podnosi współczynnik z tradycyjnego 0,88 (czyli obniżonego o podatek) na 1 i daje możliwość cieszenia się wygraną o 14 % wyższą – taką, jaka wynika z samej stawki zakładu. Z punktu widzenia gracza oznacza to zwolnienie go od konieczności martwienia się podatkiem. Oczywiście nie należy się także przejmować, że taki zakład będzie niezgodny z prawem. BetFan to bowiem legalny bukmacher, a podatek nadal jest płacony, tyle że w tym przypadku przejmuje go na siebie firma, a gracz tylko cieszy się wygraną.

Co najlepsze, wygrana w zakładzie wniesionym według takich zasad nie jest objęta żadnymi wymogami obrotu i możemy od razu dowolnie nią rozporządzać, tzn. wypłacić lub użyć do wniesienia kolejnego zakładuDodatkowo, ta promocja BetFana działa zawsze i można z niej korzystać wielokrotnie. Do tej pory zdarzali się bukmacherzy, którzy oferowali wygraną bez konieczności martwienia się o podatek, ale zwykle przy przyjęciu jakichś dodatkowych założeń. Na przykład obstawienia w danych godzinach lub dniach. Z BetFanem bez podatku można wygrać każdy zakład złożony z dwóch zdarzeń z łącznym kursem minimalnym 2.00.

Obstawianie za +20 %

Ale to nie wszystko. BetFan w swojej promocji obstawiania bez podatku poszedł dalej i zaoferował także  Bonus Extra, czyli możliwość dorzucenia do wygranej dodatkowych 20 %. Warunkiem jest wniesienie kuponu akumulowanego z minimum 4 zdarzeniami z łącznym kursem przynjamniej 4,00 i minimalnym kursem na jedno zdarzenie 1,12. Jeżeli taki zakład będzie trafiony, to bukmacher dorzuca do wygranej 20 %.

W tym przypadku także każdego gracza ucieszy z pewnością wiadomość, że wygranych w ten sposób pieniędzy nie dotyczą żadne wymagania obrotu. Nie dość, że wygrywamy zakład po kursie 4 lub wyższym, to jeszcze dostajemy dodatkowo 20 % i możemy od razu cieszyć się wygraną. Możliwość grania “bez podatku” i dodatkowo wygrania +20 % to bardzo mocny punkt oferty BetFana i z pewnością wielu graczy chciałoby, żeby inni bukmacherzy na polskim rynku spróbowali podjąć z nią rywalizację, proponując podobne promocje.

Bonus 3000 zł na start

BetFan wszedł oczywiście na nasz rynek także z bardziej tradycyjną ofertą promocyjną. Trudno sobie dziś wyobrazić bukmachera, który nie próbuje przyciągnąć nowych klientów poprzez bonus na start. W tym przypadku składa się on z kilku części i otrzymał od bukmachera nazwę Mega Pakiet 3000Bonus na start oferowany przez BetFana może bowiem wynieść łącznie nawet 3 000 zł. Otrzymać można go jednak w trzech krokach.

Jak to działa? Zaczynamy od depozytu, który musi wynieść przynajmniej 20 zł. Należy go jednokrotnie obrócić po kursie minimalnym wynoszącym przynajmniej 2,00. Od trzech pierwszych wpłat otrzymamy bonus do gry w wysokości 10 %, przy czym maksymalnie może on wynosić 100 złotych. Oznacza to, że jeżeli wpłacimy 1 000 zł, to otrzymamy jako bonus 100, a jeżeli nasza wpłata będzie wyższa, to także na 100 zł pozostaniemy, a bonus nie zostanie policzony według wartości procentowej. Pamiętajmy też, że przy każdej z pierwszych trzech wpłat do otrzymania bonusa uprawnia nas depozyt w minimalnej wysokości 20 złotych. Jeśli wpłacimy mniej, to bonusów nie będzie.

Bonus – waunki obrotu

Przyznane bonusy pozostają nieaktywne do czasu rozliczenia wszystkich zakładów wniesionych za środki z naszych depozytów według przewidzianych regulaminem warunków obrotu. A obrócić należy je pięciokrotnie po kursie minimum 2,00 w zakładach akumulowanych (łączonych) z przynajmniej trzema zdarzeniami i z minimalnym kursem jednego zdarzenia wynoszącym 1,20. Pamiętajmy, że mamy na to 50 dni. Po upływie tego terminu bez obrotu środki z salda bonusowego przepadają. Ale po spełnieniu warunków obrotu nasze środki zostaną przez bukmachera przeniesione z salda bonusowego na saldo główne z zastosowaniem mnożnika x10. Oznacza to, że otrzymamy 10 razy więcej niż udało się nam wygrać. Ograniczeniem dla wyjątkowych szczęśliwców jest tu kwota 100 000 złotych. Czyli jeśli nasza wygrana realnie w zakładach kwota przekroczy 10 000 zł, to po pomnożeniu x10 i tak możemy otrzymać nie więcej niż 100 000 zł, co i tak jest jednak sumą godną.

Kwotę przelaną z salda bonusowego na główne BetFan dzieli jednak na części. 10 % to nasza wygrana, a pozostałe 90 % nazywa się nagrodą. Nagroda zaś jest wypłacana w trzech częściach – po dokonaniu wymaganego obrotu kwoty każdego z wniesionych depozytów. Ponadto, jeżeli nagroda przekroczy 2 000 złotych, to BetFan przyznaje graczowi dodatkową premię w wysokości 11,11 % nagrody. Tu także w grę wchodzą kwestie podatkowe. Należy bowiem pamiętać, że od wygranej jednorazowo kwoty powyżej 2 280 złotych bukmacher jest zobowiązany potrącić 10 % zryczałtowanego podatku. Przyznanie dodatkowej nagrody w wysokości nieco ponad 11 % ma pokryć kwotę potrąconego podatku.

Radar 365

Trzecia promocja BetFana nazywa się Radar 365. To właściwie promocja-niespodzianka. Liczba 365 oznacza, że jest codziennie inna na każdy dzień w roku. Gracz za każdym razem może od bukmachera dostać inny bonus po spełnieniu określonych warunków.

Betfan – oferta zakładów

Oferta sportowa

BetFan w swojej ofercie zakładów przygotowanych dla graczy ma oczywiście wszystkie najważniejsze dyscypliny sportowe, bez których nie może się obejść żaden z graczy. Możemy obstawiać liczne wydarzenia piłkarskie, turnieje tenisowe, mecze hokejowe, sporty walki, koszykówkę i wiele innych. Zwraca tu uwagę różnorodność rynków, na które można wnosić zakłady. Oprócz tradycyjnych typów wygra/przegra czy over/under mamy np. spory wybór połączeń lub alternatyw, takich jak “Drużyna 1 wygra i/lub padnie powyżej 2.5 gola”. Zakres wyboru tego typu zdarzeń powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych graczy.

Ten młody bukmacher bardzo mocno też postawił na wydarzenia eSportowe. Widać to nawet po układzie samej strony internetowej, na której od góry zakładka “eSport” rzuca nam się w oczy obok zakładek dotyczących sportu i zakładów live. Co więcej, już na samej liście dyscyplin w lewym panelu, eSport nie jest potraktowany zbiorczo jak u większości konkurentów, a każda gra jest wymieniona z nazwy jak osobna dyscyplina, co wskazuje na poważniejsze ich traktowanie. Wybór zdarzeń jest tu też spory, więc obstawianie eSportu w BetFanie to z pewnością dobry pomysł.

Oferta pozasportowa

Na polskim rynku ten bukmacher wyróżnia się też bardzo szeroką ofertą pozasportową. “Zakładamy się o wszystko” głosi jedno z jego haseł promocyjnych. I rzeczywiście, BetFan wyprzedza konkurencję pod względem oferowania możliwości zakładów, które nie dotyczą sportu. Zbiorczo ta grupa nazywa się tu Rozrywka, ale w szczegółach mamy kilka różnych grup: ekonomiamedia,pogoda, polityka i show-biznes. Hitem zaraz po wejściu BetFana na rynek było np. typowanie, kto odpadnie z programu Big Brother, bukmacher miał także szeroką ofertę na wyniki Eurowizji czy wyborów do Parlamentu Europejskiego w wielu różnych krajach. Możemy tu typować także kto będzie kolejnym premierem Polski czy kto wygra najbliższe wybory prezydenckie. Na pytanie gdzie obstawiać politykę BetFan ma gotową odpowiedź. Ale możemy również zakładać się o średnią temperaturę w danym mieście w danym miesiącu czy o to, jakie konto na Twitterze będzie miało na koniec roku najwięcej obserwujących.

Wpłaty i wypłaty w BetFan

BetFan dobrze wypada również pod względem zasad dotyczących wpłat depozytów i wypłat wygranych. Minimalna wpłata i minimalna wypłata wynoszą 1 zł. Standardowo płacić można z ponad 20 banków szybkim przelewem, kartą MasterCard i Visa oraz Blikiem. Plusem tego bukmachera jest z pewnością fakt, że wypłacać pieniądze można przez 7 dni w tygodniu, czyli również w weekend w godzinach od 7 do 23, co niestety jeszcze nie u wszystkich bukmacherów w Polsce jest praktykowane. Co więcej, pieniądze także otrzymujemy błyskawicznie. BetFan chwali się, że jego szybkie przelewy dotrzeć mogą w 15 minut na 97 % rachunków bankowych w Polsce. Dłużej potrwa jedynie pierwsza wypłata, która wiąże się z weryfikacją rachunku.

Podsumowanie

BetFan wchodząc na polski rynek chciał się odróżniać od innych bukmacherów, którzy już na nim byli. W oczy od początku rzucało się podejście z nieco większym luzem, jakby adresował swoją ofertę do nieco młodszych graczy. Widać to było choćby po układzie graficznym strony internetowej czy mocniejszym postawieniu na zakłady eSportowe. “Chcemy być jak kumpel! Będziemy wychodzić poza przyjęte schematy” – pisała firma w swoich materiałach promocyjnych.

Trudno nie zauważyć, że firma rzeczywiście wniosła na rynek nową jakość. W największym stopniu od innych odróżniło jązaoferowanie graczom możliwości grania bez podatku. Ta atrakcyjna promocja dała mu przewagę nad konkurencją, zwłaszcza że nie wystąpiły tu żadne “kruczki” i niezwykle trudne do spełnienia warunki obrotu. Ofertę tę uzupełniła jeszcze druga część promocji, czyli bonus +20 %. Od innych firmę odróżnia także duża liczba oferowanych zdarzeń pozasportowych. Na odpowiedź na pytanie czy na dłuższą metę wystarczy to do odebrania rywalom klientów przyjdzie nieco dłużej poczekać, ale dla graczy większa konkurencja zawsze oznacza lepsze warunki do grania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024