Czytasz: Będzie wietrznie i deszczowo! Skandynawski niż Yvette dotarł nad Polskę

Będzie wietrznie i deszczowo! Skandynawski niż Yvette dotarł nad Polskę

Zobaczcie co jeszcze w najbliższych dniach czeka nas w pogodzie.

Niż Yvette nad Polską

W ciągu najbliższych kilku dni pogoda w naszym kraju uzależniona będzie od niżu Yvette, który dotarł do kraju znad Danii. Nie niesie on jednak za sobą ani zimowej aury, ani znacznego ocieplenia. Pewne są natomiast opady deszczu i momentami bardzo porywisty wiatr. Najzimniej będzie w południowej Polsce i tylko tam termometry mogą wskazać temperaturę poniżej 0 stopni.

Duże zachmurzenie i intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem pojawiły się już w niedzielę. Taka pogoda powinna utrzymać się w naszym kraju przez kolejne dni. Największe zagrożenie może przynieść jednak silny i porywisty wiatr, który miejscami może wiać z prędkością nawet 70km/h.

Pogoda na Sylwestra

Jaka pogoda czeka nas ostatniej nocy 2019 roku? To jaka będzie pogoda na Sylwestra jeszcze szczególnie ważne dla osób, które tę noc spędzą pod gołym niebem.

Jak informują synoptycy, pogoda 31 grudnia w Katowicach nie będzie nas rozpieszczać. Przez cały dzień niebo będzie zachmurzone, będą nam także towarzyszyć opadu deszczu oraz opady deszczu ze śniegiem.