Czytasz: Kilkanaście banków zawiesi usługi

Kilkanaście banków zawiesi usługi

W nocy z 25 na 26 marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Przez to pośpimy godzinę krócej, a banki naprawią usterki.

Jedenaście instytucji poinformowało swoich klientów o wprowadzeniu przerwy technicznej. Wraz z przesunięciem wskazówek zegara zostaną zawieszone transakcje, zamknięte systemy internetowe i zablokowane bankomaty. Sprawdź, które banki wprowadzą przerwę? 

Co nas czeka?

Alior Bank
Jak informowaliśmy wcześniej, z największymi problemami borykać się będą klienci Aliora. Tutaj przerwa w dostawie usług zaczęła się już wczoraj i potrwa aż do poniedziałku, 27 marca. Niedostępna jest bankowość mobilna oraz internetowa. Nie działa również infolinia. Ponadto wszystkie placówki podczas przerwy są zamknięte. Bank nie obsługuje operacji internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych. Przerwa w usługach dotyczy również części banku BPH przejętej przez Alior Bank.

ING Bank Śląski
W związku z pracami serwisowymi, niektóre usługi będą niedostępne. W nocy z 25/26 marca przestaną pracować bankomaty i wpłatomaty.

Zawieszone zostaną również: przelewy z kart kredytowych, płatności BLIK oraz NFC, system bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING i jego wersja mobilna, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz system ING CardsOnLine. Ponadto, aktywowanie karty i nadawanie PIN nie będzie możliwe. Sytuacja powinna wrócić do normy o 5:30. Co ważne sobotnie przelewy zewnętrzne przyjęte po godz. 15:00 zostaną zrealizowane dopiero w poniedziałek. 

Utrudnienia spotkają klientów ING również w nocy z 1 na 2 kwietnia. Wtedy o godz. 23:00 przestaną działać wpłatomaty i płatności BLIK oraz system ING CardsOnLine. Przerwa zakończy się o godz. 6:00. 

Bank Pekao
Podczas zmiany czasu niedostępne będą serwisy Banku Pekao. W czasie przerwy wyłączona zostanie internetowa bankowość Pekao24 oraz serwis Xelion. Przerwa rozpocznie się w niedzielę o godz. 1:40 czasu starego, a zakończy się około 3:20 czasu nowego. 

Deutsche Bank
Prace nad systemem rozpoczną się w sobotę o godz. 2:00 i potrwają do godz. 9:00. Kolejna przerwa pojawi się w niedzielę między godz. 0:00 a 9:00. Klienci nie będą mogli korzystać z systemu easyNET. Nie wygenerują wyciagów elektronicznych ani nie użyją szybkich płatnosci internetowych.

mBank
Przerwa techniczna w mBanku rozpocznie się w niedzielę o godz. 1:30 a zakończy o godz. 7:00. 

Getin Bank
Przerwa w tym banku trwa od piątku. Niedostępna jest bankowość mobilna i internetowa. Sytuacja powinna ustabilizować się w sobotę o godz. 3:00.  

Orange Finanse
W niedzielę od godz. 1:00 do 7:30 klienci nie będą mogli skorzystać z bankowości mobilnej i internetowej. Co więcej, transakcje przy pomocy kart płatniczych również będą zablokowane. 

Bank Pocztowy
Przerwa w tym banku rozpocznie się w sobotę o godz. 16:00 i potrwa do niedzieli do godz. 18:00. Zablokowane zostanę serwisy: PocztowySMS, Pocztowy24,  automatyczny teleserwis IVR, transakcje online. Transakcje przy pomocy kart płatniczych powinny normalnie funkcjonować. 

Toyota Bank
Swoją przerwę ogłosił w dniu 26 marca. Wystartuje ona o godz. 6:00 i potrwa do 9:00. Bank zapowiada utrudnienia w płatnościach za pomocą karty, inne utrudnienia nie powinny wystąpić.

Czytaj więcej