Czytasz: Beczki z chemią składowano w nieczynnym kurniku

Beczki z chemią składowano w nieczynnym kurniku

Policjanci zatrzymali 3 osoby, które usłyszały już zarzuty. To mieszkańcy woj. śląskiego, opolskiego i małopolskiego.

22 stycznia około południa, będący na wolnym policjant z Opola, zauważył niepokojącą sytuację. Na zamknięty teren nieczynnych już kurników we wsi Brzęczkowice, wjechał tir. Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który natychmiast powiadomił o wszystkim dyżurnego z Niemodlina.

Okazało się, że na naczepie tira znajdowały się zafoliowane, w żaden sposób nieopisane pojemniki. Wewnątrz nich była nieznana substancja. Policjanci dokładnie sprawdzili więc cały pobliski teren. Więcej takich pojemników było w hali po nieczynnym już kurniku. Na miejsce natychmiast zostali wezwani technicy kryminalistyki, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz strażacy.

Cały teren został zabezpieczony, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli dostępne na miejscu dowody. Próbki pobrane do badań przebada teraz biegły - pozwoli to odpowiedzieć na pytanie co znajduje się w zabezpieczonych pojemnikach.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej policji w Opolu do tej sprawy zatrzymali 3 mężczyzn. To mieszkańcy województw; opolskiego, śląskiego i małopolskiego w wieku od 42 do 50 lat.

Muszą się oni liczyć z zarzutami związanymi z nielegalnym składowaniem odpadów zagrażających ludziom bądź środowisku w wielkich rozmiarach. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Fot. KW PSP Opole, KWP Opole