Czytasz: Bank spółdzielczy to bank bezpieczny

Bank spółdzielczy to bank bezpieczny

Banki spółdzielcze, w tym katowicki Silesia Bank, należą do zaufanych instytucji bankowych. Sprawdź, dlaczego!

O tym, że bank, w którym lokujemy nasze pieniądze musi być bezpieczny wiemy nie od dziś. Instytucja, której powierzamy nasze oszczędności, musi być instytucją wiarygodną i Śląski Bank Spółdzielczy „SILESIA” w Katowicach (Silesia Bank) jest właśnie taką instytucją.

SILESIA BANK. PO PIERWSZE, BEZPIECZEŃSTWO

Silesia Bank kontynuuje tradycje przedwojennej bankowości spółdzielczej. Początkowo wyspecjalizowany w finansowaniu rzemiosła, zmienił się w bank oferujący pełen zakres usług dla klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych, głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Silesia Bank podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego i realizuje wszystkie obowiązki wynikające z przepisów prawa w pełnym, wymaganym od każdego z banków zakresie. Depozyty klientów są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Ponadto, Silesia Bank był jednym z założycieli Systemu Ochrony Instytucjonalnej Banku Polskiej Spółdzielczości SA, który zgodnie z wymogami unijnymi dodatkowo zwiększa stabilność i bezpieczeństwo działania.

ATRAKCYJNA OFERTA SILESIA BANKU

Silesia Bank działa poprzez sieć 12 placówek zlokalizowanych w Katowicach, Bielsku – Białej, Chorzowie, Imielinie, Ogrodzieńcu, Porębie, Rybniku oraz Zawierciu. Bank posiada korzystną ofertę kredytową i depozytową, nowoczesne metody realizacji płatności oraz kanały bankowości internetowej. Do dyspozycji klientów pozostaje rozległa sieć bankomatów działających w ramach Planet Cash.

Bank i jego pracownicy posiadając wieloletnie doświadczenie, zdają sobie sprawę z tego, z jakimi problemami muszą zmagać się klienci detaliczni oraz mali i średni przedsiębiorcy. Pracownicy banku mają świadomość, jak ważna na Śląsku jest tradycja, przywiązanie do rodziny oraz historii, przy jednoczesnym oczekiwaniu nowoczesnych rozwiązań i kanałów dystrybucji.

Silesia Bank aktywnie wspiera lokalne inicjatywy, śląskie instytucje kulturalne i sportowe. Bank w marcu tego roku adoptował w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym dwie śnieżne pantery, angażując się tym samym w ratowanie tego niezwykle pięknego, a niestety ginącego gatunku.

>> CZYTAJ: CO ŁĄCZY SPÓŁDZIELCZY BANK I PANTERY ŚNIEŻNE? <<

Nawiązuje do tego specjalnie przygotowana przez Silesia Bank oferta depozytowa. Bank oferuje stabilne, wysoko oprocentowane lokaty o stopie 2,25% i 1,85% w skali roku, na okres 6 miesięcy (tzw. “Drapieżne 6”). Przy skorzystaniu z obu produktów depozytowych, Bank premiuje klientów upominkiem w postaci biletów do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie między innymi można podziwiać adoptowane pantery.

Pracownicy Silesia Banku posiadają doświadczenie oraz bardzo wysokie kwalifikacje, potwierdzone ogólnopolskimi i europejskimi certyfikatami. Głównym celem Banku oraz każdej z zatrudnionych w nim osób jest świadczenie usług finansowych na najwyższym poziomie, a priorytetem zadowolenie klienta.

Czytaj więcej