Czytasz: Katowiczanie bez bieżącej wody

Katowiczanie bez bieżącej wody

Awaria? Nic z tych rzeczy, kilkadziesiąt domów w Katowicach zostanie bez wody, ponieważ spółka wodociągowa finalizuje jedną z inwestycji.

Przełączenie wodociągu w rejonie ul. Wojciecha, bo o tę inwestycję chodzi, rozpocznie się w poniedziałek wieczorem. - Przeprowadzone zostaną próby szczelności oraz badania jakości wody. Po nich nowy wodociąg zostanie włączony do eksploatacji - zapowiada Agnieszka Jaszkaniec, rzeczniczka prasowa Katowickich Wodociągów S.A.

Ale zanim to nastąpi, mieszkańcy ul. Wojciecha (numery domów od 7e aż do 57) muszą uzbroić się w cierpliwość. Wody w ich kranach zabraknie od godz. 20 w poniedziałek do 6 rano we wtorek.

Bez wody będzie także Administracja Osiedla „Giszowiec” KSM, kiosk obok nr 21 i pawilonów nr 1 i 2. - W przypadku dodatnich temperatur zostanie im zapewnione zastępcze źródło wody poprzez podstawienie beczkowozu - mówi rzeczniczka.

Dodaje, że modernizacja sieci wodociągowej rozpoczęła się w sierpniu tego roku, zaś stateczny termin zakończenia prac planowany jest na połowę grudnia. Prace obejmowały ok. 800-metrowy odcinek od ul. Mysłowickiej do ul. Górniczego Stanu. Wykonywane były metodą bezwykopową. - Inwestycja polegała na przebudowie istniejącego wodociągu stalowego na polietylenowy i kosztowała 800 tys zł.

Czytaj więcej