Czytasz: Apelacja w sprawie gwałtu
Przed sądem w Katowicach rozpoczęła się rozprawa apelacyjna w sprawie gwałtu na nastolatce w Pietrzykowicach. Przebieg rozprawy został utajniony dla dobra osoby poszkodowanej.

Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach dotyczy głośnej sprawy gwałtu na 17-letniej Gosi. Zdarzenie miało miejsce w 2013 roku. Po zabawie w jednym z żywieckich lokali, nastolatka wraz ze znajomymi pojechała do willi w Pietrzykowicach. To właśnie tam dziewczyna została brutalnie wykorzystana seksualnie przez kilku młodych meżczyzn, a następnie odwieziona i zostawiona przez sprawców na przystanku autobusowym. 

W kwietniu, bielski sąd ogłosił wyrok. Oskarżeni, w tym syn znanego na Żywiecczyźnie polityka PSL, zostali uznani za winnych i otrzymali kary od roku i trzech miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat.Prokuratura Rejonowa w Żywcu uznała kary dla sprawców za zbyt łagodne. 

W sprawie zbyt łagodnego wyroku protestowała już Fundacja Dobrych Zmian, a także interweniował minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro.

Sąd nie wydał dzisiaj wyroku.

Z uwagi na zawiłość sprawy sąd postanowił odroczyć ogłoszenie wyroku do 2 listopada, godz. 9:00 - oznajmiła sędzia Małgorzata Niementowska.

 

Czytaj więcej