Czytasz: Niesamowita animacja stadionu i jego wielka historia [FILM]

Niesamowita animacja stadionu i jego wielka historia [FILM]

Zobaczcie u nas „Legendarny Śląski”, wspaniałą animację, która powstała specjalnie na otwarcie Stadionu Śląskiego!

„Legendarny Śląski”  to animacja zrealizowana specjalnie z okazji otwarcia Stadionu Śląskiego przez Pawła Libiszewskiego i Artura Malczyka.

Wielkie otwarcie Stadionu Śląskiego. Dzieje się!

Głosem Piotra Fronczewskiego opowiada w emocjonalny sposób o wielkiej historii stadionu i jego powstawaniu. O wielkich postaciach, które miały okazję tutaj grać, jak Pele czy Gerard Cieślik – strzelec dwóch bramek w słynnym meczu z ZSRR. O wielkich meczach piłkarskich czy wielkich koncertach najważniejszych formacji muzycznych na świecie jak U2, ACDC czy Rolling Stones.

>> Kamil Durczok o nowym życiu Stadionu Śląskiego <<

Film miał swoją premierę w sobotę w kinie Kosmos, w czasie trwającego tam przeglądu „Potęga Emocji, czyli sport w filmie”. Będzie go można oglądać na wystawie, która powstała na otwartym Stadionie Śląskim. Za całokształt ekspozycji odpowiada Instytucja Ars Cameralis, wystawę zaprojektowała grupa Sokka, a pracownia bro.Kat stworzyła diament, będący metaforą Śląska i legendy wszystkich sukcesów odnoszonych przez sportowców na chorzowskim stadionie. To zarazem ekran, na którym wyświetlana jest właśnie animacja „Legendarny Śląski”.

Tak wyglądała modernizacja Stadionu Śląskiego - zobacz linię czasu

Oprócz filmu, na wystawie można zobaczyć obrazy i plakaty związane z chorzowskim obiektem i zaprojektowane przez słynnych artystów jak Edward Dwurnik czy Bartek Buczek. Jest też ekspozycja opowiadająca dekadami historię Stadionu Śląskiego, od powstania do czasów współczesnych.

„Partnerem projektu jest Stadion Ślaski i Park Śląski”.

Czytaj więcej