Czytasz: Amazon w Sosnowcu wciąż poszukuje pracowników!

Amazon w Sosnowcu wciąż poszukuje pracowników!

Ile można zarobić?

Centrum Logistyki Amazon w Sosnowcu jest już w fazie rozruchu, a to oznacza, że potrzebne są ręce do pracy! Tutejszy Amazon zatrudnił dotychczas około tysiąc osób, ale potrzebne są kolejne trzy. Na powierzchni ponad 130 tys. m kw składowanych będzie tu ok. 16 mln artykułów!

To już piąte tego typu centrum w Polsce! 

- Do zadań Centrum w Sosnowcu należeć będzie realizacja zamówień klientów Amazon z Polski i Europy, którzy na naszych stronach internetowych kupują ubrania czy obuwie – mówi Marzena Więckowska rzecznik prasowy w Amazon w Polsce. – Zaczynamy właśnie drugi etap rekrutacji, podczas którego zatrudnimy na stałych umowach o pracę ponad 1 tys. osób – dodaje.

Praca w Amazon w Sosnowcu

W tutejszym centrum pracę znajdą zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce czy inżynierii. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed otwarciem obiektu. Osoby zatrudnione przez ten czas szkoliły się w innych filiach firmy w Europie, aby szkolić teraz nowoprzyjętych.

Rekrutacja wciąż trwa!

W najbliższych miesiącach zatrudnionych zostanie tu kolejnych tysiąc osób, a docelowo ma pracować ich tu ponad 4 tys.

- Rekrutację rozpoczęliśmy już wiele miesięcy temu i jesteśmy zadowoleni z jej postępów. Nasza oferta spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem. Konkurencyjne pensje, dodatkowy bonus, umowy bezpośrednie i bogaty pakiet benefitów, to ważne jej elementy – mówi Więckowska.

Ile można zarobić?

Amazon płaci 15 zł brutto na godzinę. Ponadto do tej kwoty wliczany jest 15-procentowy bonus (8 proc. bonusu otrzymujemy za punktualność, a pozostałe 7 za produktywność całego zespołu). Pracownicy Amazon mogą liczyć też na prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem, 26 dni urlopu oraz ciepłe posiłki za złotówkę.


26 tys. zł na rozwój osobisty!

Co więcej, w ramach programu „Postaw na swój rozwój” firma pokryje nawet 95 proc. kosztów kursów, podczas których pracownicy zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy – bez względu na to, czy mają one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie. I tak w sumie przez cztery lata pracy, pracownik może otrzymać dofinansowanie na swoje kształcenie w wysokości do 26 tys. zł!

- Niezmiennie ważny jest dla nas także rozwój naszych pracowników, dlatego poszukujemy osób, które razem z nami chcą piąć się do góry. Od października 2014 roku – tj. rozpoczęcia funkcjonowania Amazon w Polsce – awansowaliśmy już ponad 700 osób, mamy nadzieję, że dzięki naszej inwestycji w Sosnowcu, ta liczba bardzo wzrośnie – dodaje Więckowska.

Informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji, dostępne są na stronie www.pracujwamazon.pl

Czytaj więcej