Czytasz: Tak wygląda "największa szafa w Europie" [ZDJĘCIA i WIDEO]

Tak wygląda "największa szafa w Europie" [ZDJĘCIA i WIDEO]

Centrum Logistyki E-Commerce w Sosnowcu to najnowsza inwestycja Amazon w Polsce. Pokazujemy, jak wygląda od środka.

W budynku o powierzchni ponad 130 000 metrów kwadratowych składowanych będzie ok. 16 000 000 artykułów. Na półkach znajdziemy produkty dostępne w ramach usługi Amazon Fashion – od markowej odzieży marki Calvin Klein czy Hugo Boss, po artykuły małych i średnich firm, np. Monrow czy Sushi Socks Box. Docelowo, Centrum będzie odpowiedzialne również za dystrybucję biżuterii.

Praca w Amazon


W Centrum Logistyki E-Commerce Amazon w Sosnowcu znalazło zatrudnienie 2 500 osób. Są to osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce, czy inżynierii.

- Rekrutację rozpoczęliśmy już wiele miesięcy temu i jesteśmy bardzo zadowoleni z jej postępów. Widzimy, że nasza oferta spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem – konkurencyjne pensje, dodatkowy bonus, umowy bezpośrednie i bogaty pakiet benefitów to ważne jej elementy – mówi Marzena Więckowska, PR Senior Manager w Amazon.


Kolejne 500 miejsc pracy w Amazon Sosnowiec


Rekrutacja wciąż trwa, jako że obiekt sukcesywnie, w okresie kolejnych lat, będzie zwiększał zakres działań. Firma Amazon ogłosiła rozszerzenie inwestycji w Sosnowcu i stworzenie kolejnych 500 stałych miejsc pracy. Nowy obiekt o powierzchni 11 000 m² położony będzie w pobliżu obecnie działającego centrum logistyki e-commerce.

- Amazon już dziś zatrudnia ponad 2 500 osób mieszkających w Sosnowcu i jego okolicach. Działalność firmy przyczynia się także do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw, a co za tym idzie - wzrostu ekonomicznego regionu. Dlatego bardzo cieszy nas informacja, że już wkrótce kompleks w Sosnowcu zostanie powiększony o nowy budynek – powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Nowa inwestycja Amazon rozpocznie działalność już w lipcu b.r.. Pozwoli ona zaspokoić rosnący popyt klientów na usługi firmy, rozszerzyć ofertę produktową oraz zapewnić obsługę większej liczbie przedsiębiorców rozwijających swój biznes poprzez jej strony sprzedażowe i sieć logistyczną.

Amazon obecnie rozpoczął już proces rekrutacji na nowopowstałe stanowiska. Osoby, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji otrzymają atrakcyjne wynagrodzenie, wiele świadczeń dodatkowych, które obejmują prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem, 26 dni urlopu oraz ciepłe posiłki za złotówkę.

Co więcej, w ramach programu „Postaw na swój rozwój” firma pokryje nawet 95% kosztów kursów, podczas których pracownicy zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Przykładowe obszary kształcenia - administracja i finanse, budownictwo, informatyka, mechanika i elektryka, opieka zdrowotna, transport i logistyka, umiejętności życiowe (np. język angielski).

- Niezmiennie ważny jest dla nas także rozwój naszych pracowników i poszukujemy osób, które razem z nami chcą piąć się do góry - mówi Marzena Więckowska. 

I dodaje: - Od października 2014 roku – tj. rozpoczęcia funkcjonowania Amazon w Polsce – awansowaliśmy już ponad 700 osób, mamy nadziej, że dzięki naszej inwestycji w Sosnowcu, ta liczba bardzo wzrośnie.


Amazon w Sosnowcu


Dla Amazona Sosnowiec jest bardzo ważną lokalizacją z kilku powodów. Są nimi między innymi przejrzyste przepisy umożliwiające działalność operacyjną 24/7 oraz terminową realizację działań, kapitał ludzki, bardzo dobra infrastruktura, oraz sukces dotychczasowych operacji w Polsce.

*  *  * 

Informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji, dostępne są na stronie www.pracujwamazon.pl

Czytaj więcej