Czytasz: Superpraca w Sosnowcu. Z darmowym dojazdem i lekarzem

Superpraca w Sosnowcu. Z darmowym dojazdem i lekarzem

Choć nowe sosnowieckie centrum logistyki słynnego amerykańskiego Amazon’a zacznie działać pod koniec roku, aplikować już można. - Warto – podkreślają władze stolicy Zagłębia.

Praca w Amazon w Sosnowcu

Spółka Amazon, bo o niej mowa, w poniedziałek potwierdziła: w IV kwartale 2017 roku otworzy swoje centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Czym zajmuje się Amazon? To założony w 1994 roku w Seattle gigant sprzedaży wysyłkowej. Zadaniem nowego centrum Amazon w Sosnowcu będzie wspieranie realizacji usług w zakresie dostaw i logistyki, a rekrutacja już się rozpoczęła.

CZYTAJ KONIECZNIE: Ile można zarobić w Amazonie?

Amazon w Sosnowcu: Darmowy dojazd, ubezpieczenie, a nawet lekarz

Na co mogą liczyć potencjalni pracownicy Amazona w Sosnowcu? - Wszyscy pracownicy centrum w Sosnowcu otrzymają bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, m.in. bezpłatny transport, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie – wyliczają przedstawiciele spółki. Dodają, że Amazon prowadzi także innowacyjny program „Postaw na swój rozwój”, w ramach którego przez okres czterech lat pokrywa koszty szkoleń dla pracowników niższego szczebla z co najmniej rocznym stażem do kwoty nawet 26 000 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Wtopa Amazona. Nie wiedzą, gdzie leży Sosnowiec?

Amazon w Sosnowcu: Atmosfera w pracy też się liczy

Ale to nie koniec przywilejów. - Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą – zapowiedział Steven Harman, dyrektor operacyjny Amazon.

Amazon w Sosnowcu: Zadania m.in. dla managerów

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. Pracownicy nowego centrum Amazon w Sosnowcu przy pomocy rozwiązań technologicznych będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów obuwie i odzież. Amazon rozpoczął już proces rekrutacji na stanowiska managerskie, poszukując m.in. kierowników ds. działalności operacyjnej, inżynierów, pracowników działu kadr, specjalistów ds. finansów i IT. Więcej informacji dla osób zainteresowanych pracą w Amazon jest dostępnych pod adresem www.myamazonjob.com/sosnowiec.

Amazon prowadzi obecnie 3 centra logistyki e-commerce w Polsce, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. W październiku 2016 roku spółka ogłosiła otwarcie czwartego centrum na terenie Polski w Kołbaskowie k. Szczecina. Firma prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Czytaj więcej