Czytasz: Akcja profilaktyczna „Razem z WOŚP”

Akcja profilaktyczna „Razem z WOŚP”

Studenci medycyny będą mierzyli poziom cukru, ciśnienie i BMI.

Już w najbliższą niedzielę 14.01.2018 r. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w lokalizacji Medyków 14 odbędzie się kilkugodzinna akcja profilaktyczna. Studenci medycyny będą mierzyli poziom cukru, ciśnienie i BMI. Będzie można również sprawdzić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach.

Przy stoisku nie zabraknie również serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która
w tym roku gra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Każdy chętny będzie mógł również wesprzeć fundację wrzucając do puchy!

fot. Łukasz Widziszowski


Chcemy podziękować za współpracę fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z naszym Oddziałem Neonatologii. Sprzęt, który do tej pory otrzymaliśmy jest dla nas i naszych małych pacjentów ogromnie ważny. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę – podkreśla dr n. med. Piotr Surmiak z oddziału Neonatologii UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Z fundacji WOŚP w poprzednich latach na oddział Neonatologii trafiły inkubatory, aparaty do badania słuchu oraz aparat USG.

Akcja profilaktyczna potrwa od godziny 10.00 do 14.00 w holu głównym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w lokalizacji Medyków 14.

Czytaj więcej