Czytasz: Gwiazdy na Intro Festiwalu 2017

Gwiazdy na Intro Festiwalu 2017

Impreza nabiera rozpędu...
intro festival 2017
fot. organizator

- W kontekście całego projektu Intro 2020, który realizujemy na Zamku Piastowskim w Raciborzu, ta edycja jest kluczowa. Ściągamy po raz pierwszy gwiazdy światowego formatu. Wystąpią m.in. Kiasmos, Jan Blomqvist & Band i Robert Babicz. To w muzyce elektronicznej marki bardzo poważane. Po raz pierwszy też  w tym roku przedsięwzięcie wsparł Marszałek Województwa Śląskiego - mówi w rozmowie z Silesion.pl Odyseusz Olbiński, prezes Fundacji Intro Light, która organizuje wydarzenie.

intro festival 2017
fot. organizator

Na scenach zobaczymy także takich wykonawców jak: Kamp!, Bass Astral X Igo, Górny, SLG, Jacob Seville, Furrier, Aparta Project, Oriola 701, Siasia, Insomnia oraz innych.

Zobacz także: Intro Festival - będzie druga scena

intro festival 2017
fot. organizator

MINIMIASTECZKO FESTIWALOWE

Dodajmy, że na początku tego roku organizatorzy potwierdzili, że uruchomiona zostanie druga scena muzyczną Intro, czyli Beach Stage.

 - Bulwary nad Odrą przy Zamku Piastowskim stworzą spójne minimiasteczko festiwalowe, dość duży teren, który zamierzamy przygotować z Instytutem Sztuki PWSZ w Raciborzu.

Teren, o którym mówimy to ok. 300 m do zagospodarowania. Teraz szukamy artystów, prawdziwych freaków na punkcie sztuki, ciekawych twórców oryginalnych instalacji, rzeźb itd., którzy chcieliby zaprezentować się w takcie festiwalu – mówił nam Odyseusz Olbiński.

miks przeszłości z przyszłością

Przypomnijmy, Intro Festival 2017 odbędzie się 22 lipca 2017 roku na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Twórcy od trzech lat łączą sztukę generatywną i klasyczną z historią. Stawiają na kontrast i zaskoczenie, ponieważ Intro Festival to muzyka elektroniczna, mapping 3D i ...kaplica zamkowa z 1288 r.

Intro
Bulwary Nadodrzańskie. Fot. Katarzyna Kubik, FotoQbik.pl

Parę miesięcy temu w rozmowie z nami Odyseusz Olbiński mówił, że głównym elementem imprezy jest muzyka, czyli scena.

Zobacz także: Racibórz stawia na muzykę elektroniczną

- Chcemy pozyskać prawdziwe gwiazdy muzyki elektronicznej. Ostatnia edycja (2016) była już międzynarodowa. A to dobry kierunek. Była ONUKA z Ukrainy, bez wątpienia produkcja światowego formatu. Z Tajlandii przyleciała Nakadia - azjatycka królowa techno, z Niemiec the Micronaut - można go porównać do stylu Fatboy Slim. Z Wielkiej Brytanii Chris Sadler i nasza polska marka eksportowa, Jacek Sienkiewicz – wymieniał.

Wyjaśniał też, że wydarzenie wciąż pracuje na markę.

- To proces ciężki, czasochłonny i drogi. Intro Festival to projekt, który z każdą edycją ma ewoluować, docelowy format to rok 2020.

Więcej o festiwalu: introfestival.pl

 

Czytaj więcej