Czytasz: 50 tys. motocyklistów na Jasnej Górze

50 tys. motocyklistów na Jasnej Górze

W Częstochowie wystartował XVI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

Na Jasną Górę przyjechało ponad 50 tys. motocyklistów z całego kraju. W ten sposób chcą rozpocząć sezon motocyklowy i modlić się o bezpieczną jazdę. 

- Sezon rozpoczynamy zostawiając samochód na klockach – opowiada Zbigniew - Zaczynamy jeździć na motocyklu od kwietnia, a kończymy 30 września też w Częstochowie. Przyjeżdżamy sobie sami zakończyć sezon motocyklowy. Wracamy z modlitwy i motocykl idzie na klocki.

Motocykliści przywieźli ze sobą tysiące maskotek dla dzieci w sierocińcach na Kresach. Podczas Jasnogórskiego Zlotu prowadzana jest także kwesta na rzecz Kresowian. W homilii o. Marek Kiedrowicz mówił, aby każdy miał odwagę.

- Bądźmy ludźmi prawymi, zarówno w tych sprawach, które dotyczą naszej codzienności, naszych wyborów, w tych błahych sprawach, gdy na drodze spotykamy się z innymi, bardzo często zapatrzonymi tylko w siebie, egoistami, którym jedynie na tych drogach się spieszy, którzy jedynie mają pierwszeństwo, a inni im tylko przeszkadzają. Nie dołączajmy do nich, bądźmy ludźmi prawymi także poprzez stawanie w obronie, tych którzy są dzisiaj deprawowani w sprawach doczesnych i w sprawach duchowych. Miejmy odwagę stanąć w obronie prawdy, miejmy odwagę z honorem podnosić głowę i wyznawać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa i swoje umiłowanie Ojczyzny - mówił o. Marek Kiedrowicz, franciszkanin, komandor i kapelan Rajdu Katyńskiego.

Na zakończenie Mszy św. odmówiony został Akt zawierzenia polskich motocyklistów Matce Bożej.