3. Ćwierćfinał play-off PHL: Pierwsza porażka Unii, ważna wygrana tyszan

Pierwsza porazka Unii wazna wygrana tyszan play of 1 4 2022

Drużyna Ciarko STS Sanok po bardzo dobrym spotkaniu pokonała wyżej notowanego rywala z Oświęcimia. Tyszanie pokazali moc w starciu z Comarch Cracovią i prowadzą w serii zwycięstw, swoje spotkania wygrały również pozostałe drużyny z Górnego Śląska.

Mistrz sezonu zasadniczego GKS Katowice rozpoczął spotkanie z Zagłębiem z animuszem. Po pierwszej tercji fani GieKSy mieli duże powody do zadowolenia, bo na lodowisku w Sosnowcu było 3:0. Później jednak miejscowi grali coraz odważniej i skuteczniej a Michał Bernacki zaliczył dublet. Pod koniec trener Grzegorz Klich zaryzykował i wycofał bramkarza, katowiczanie to wykorzystali, Maciej Kruczek umieścił krążek w pustej bramce.

W Sanoku kibice głośno dziękowali hokeistom za dobry mecz i zasłużone zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Od pierwszych minut podopieczni Miiki Elomo narzucili Unii swój styl gry. Kolejne trafienie zaliczył Jakub Bukowski. Pod koniec meczu było 3:2 dla drużyny z Podkarpacia, trener gości Tom Coolen wycofał bramkarza, ale ten manewr się nie powiódł, bo sanoczanie zdobyli kolejną bramkę i wygrali 4:2.

W spotkaniu KH Energa Toruń z JKH GKS Jastrzębie znowu doszło do dogrywki. Na 19 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Robert Korchokha umieścił krążek w siatce. W dogrywce mistrzowie Polski strzelili jednak decydującego gola.

W spotkaniu w Tychach miejscowa drużyna pokazała moc w starciu ze zdobywcą Pucharu Polski. Po 35. minutach było 3:0 dla Ślązaków. W ostatniej odsłonie gola dla Pasów strzelił Dmitrii Ismagilov, który zdobył w play-off już czwartą bramkę, ale na więcej podopiecznych Rudolfa Rohacka nie było stać.

Czwarta seria meczów ćwierćfinałowych już jutro.