Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: Comarch Cracovia pokonała drużynę z Kazachstanu

Comarch Cracovia pokonala druzyne z Kazachstanu

Comarch Cracovia pokonala druzyne z Kazachstanu

Wicemistrz Polski znakomicie rozpoczął Turniej Finałowy Pucharu Kontynentalnego, który od dzisiaj odbywa się na lodowisku w duńskim Aalborgu. Pasy pokonały mistrza Kazachstanu Saryarka Karaganda 2:1.

W Danii rywalizują trzy drużyny. W tym tygodniu Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zawiesiła reprezentacje narodowe oraz kluby z Rosji i Białorusi. Te sankcje spowodowały, że w Finale Pucharu Kontynentalnego nie występuje HK Homel z Białorusi. Polska drużyna walczy o trofeum z dwoma zespołami.

W piątek, 4 marca podopieczni Rudolfa Rohaczka pokonali mocny zespół Saryarka Karaganda z Kazachstanu 2:1. Początek należał do rywali ze Wschodu. Już w 4. minucie gola strzelił Michał Rachmanow. W pierwszej tercji więcej bramek nie padło. Druga należała do polskiej drużyny. W 28. minucie Yevgeni Solovyov zagrał do Evgeniego Popiticha, który wpakował krążek do siatki. W 35. minucie kolejna kontra przyniosła krakowskiej drużynie gola. Tym razem akcję wykończył Jiri Gula. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Przez cały mecz krakowskich hokeistów głośno dopingowała liczna grupa kibiców.

W sobotę Cracovia zagra o zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym z gospodarzami, Aalborg Pirates. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Turniej Finałowy Pucharu Kontynentalnego

Piątek, 4 marca, Aalborg.

  • Comarch Cracovia – Saryarka Karaganda 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Popitich 28, Gula 35 – Rachmanow 4

Terminarz turnieju

  • Comarch Cracovia – Saryarka Karaganda (KAZ) 2:1
  • Sobota, 5 marca, Aalborg Pirates (DEN) – Comarch Cracovia, godz. 19:00
  • Niedziela, 6 marca, Saryarka Karaganda (KAZ) – Aalborg Pirates (DEN), godz. 19:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024