Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: MŚ U18. Polacy awansowali do wyższej dywizji!

W niedzielę, 21 kwietnia Biało-Czerwoni rozegrali czwarty mecz w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA i znowu zwyciężyli. W ArcelorMittal Park w Sosnowcu nasz zespół pokonał Holandię 3:0 i przed ostatnim meczem turnieju zapewnił sobie awans do Dywizji IB. We wtorek na zakończenie MŚ Biało-Czerwoni o godz. 20 zagrają z Chorwacją.

Przed niedzielnym starciem zarówno Biało-Czerwoni, jak i Holendrzy mieli na koncie po trzy zwycięstwa. Nasza drużyna rozegrała kolejny dobry mecz i już w pierwszej tercji zaznaczyła swoją przewagę, strzelając dwa gole. W drugiej odsłonie bramki nie padły, a w ostatniej Tymoteusz Petrażycki podwyższył wynik na 3:0, z bliska dobijając strzał. W drugim spotkaniu z rzędu bramkarz Igor Tyczyński zachował czyste konto.

Dzięki tej wygranej Polacy zapewnili sobie awans do Dywizji IB. W niedzielę o godz. 20:00 na zakończenie turnieju rywalem Biało-Czerwonych będzie Chorwacja. Wejściówki do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Na spotkanie Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu. (lista wszystkich automatów znajduje się na stronie internetowej mpgo.sosnowiec.pl).

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest także Partnerem Instytucjonalnym Mistrzostw. Gospodarzami imprezy są z kolei Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Holandia – Polska 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Kacper Prokopiak 13, Jakub Skrzypski 18, Tymoteusz Petrażycki 57

WYNIKI I TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW U18 DYWIZJI IIA
ArcelorMittal Park w Sosnowcu

Środa, 17 kwietnia

Chorwacja – Rumunia 2:3

Wielka Brytania – POLSKA 4:6

Holandia – Serbia 7:2

Czwartek, 18 kwietnia

Chorwacja – Wielka Brytania 2:4

Rumunia – Holandia 2:5

POLSKA – Serbia 10:1

Sobota, 20 kwietnia
Wielka Brytania – Serbia 4:0
POLSKA – Rumunia 7:0
Chorwacja – Holandia 3:5

Niedziela, 21 kwietnia 
Rumunia – Wielka Brytania 2:9
Serbia – Chorwacja 1:4
Holandia – POLSKA 0:3

Wtorek, 23 kwietnia 
Serbia – Rumunia, godz. 13:00
Wielka Brytania – Holandia, godz. 16:30
POLSKA – Chorwacja, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024