Czytasz: 26-latek znęcał się nad chorym ojcem

26-latek znęcał się nad chorym ojcem

Decyzją sądu, najbliższe 2 miesiące w areszcie śledczym spędzi 26-latek podejrzany o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoim schorowanym ojcem.


Domowy oprawca został zatrzymany przez tyskich dzielnicowych, chwilę po tym jak otrzymali informację o pobiciu i groźbach, którą przekazał pracownik opieki. Za znęcanie się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Rybnik: znęcał się nad matką

Na wniosek tyskich policjantów i prokuratora za kratki trafił 26-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad chorego ojcem. Dzielnicowi tyskiej komendy interweniowali wobec domowego oprawcy natychmiast po otrzymaniu informacji o prawdopodobnym pobiciu ojca przez młodego „agresora”.

Mundurowi zatrzymali 26-latka i umieścili w policyjnej celi. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna miał już prokuratorski zakaz zbliżania się do ojca oraz policyjny dozór jednak najwyraźniej nieizolacyjne środki zapobiegawcze były niewystarczające.

Sprawca działał w warunkach recydywy, był wcześniej karany za przestępstwa z użyciem przemocy, za co odbył już karę kilku lat więzienia. Za popełnione przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej