24. kolejka PHL. Unia przerwała imponującą passę Cracovii

24 kolejka PHL. Unia przerwala imponujaca passe Cracovii

Mnóstwo bramek, rzuty karne, widowiskowe akcje. To była arcyciekawa kolejka. Kapitalny mecz kibice oglądali w Oświęcimiu, gdzie gospodarze Re-Plast Unia Oświęcim pokonali Comarch Cracovię i przerwali imponującą serię Pasów, 10 wygranych z rzędu. Tyszanie pokonali JKH, obudził się GKS Katowice, w którym rządził i dzielił duet Pasiut – Fraszko. W Nowym Targu w rzutach karnych lepsza była drużyna z Sanoka.

Mecz wicelidera Unii z liderem z Krakowa dobrze rozpoczął się dla gości. Po pierwszej tercji podopieczni Rudolfa Rohacka prowadzili 2:0, ale w drugiej tercji Unia dała popis. Gospodarze wygrali tę odsłonę gry 6:0! Cały mecz zakończył się wynikiem 7:4.

Spotkanie na Jastorze rozpoczęło się podobnie, od prowadzenia miejscowych, ale później bramki zdobywali tyszanie, którzy zanotowali kolejne trzy punkty. Z kolei na lodowisku Satelita fani oglądali aż 12 bramek i przełamanie mistrzów Polski, którzy wygrali z KH Energa Toruń. Najwięcej oklasków zebrali Grzegorz Pasiut i Bartosz Fraszko, którzy zaliczyli dublet. W Nowym Targu spotkanie zakończyło się w karnych, w których lepsi byli hokeiści z Sanoka.

24. kolejka PHL

• Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 7:4 (0:2, 6:0, 1:2)

Da Costa 23, Ahopelto 27, 37 Sołtys 28, Denyskin 37, 47, Prusak 38 – Nemec 3, Kinnunen 12, Brynkus 49, Polak 50

• JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Jarosz 29 – Dupuy 38, Marzec 40, Komorski 44, Bagin 59

• GKS Katowice – KH Energa Toruń 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)

Kolusz 8, Olsson 14, 60 Pasiut 29, 34 Fraszko 29, 38, Pulkkinen 57, – Michał Kalinowski 7, 28 Koskinen 24, Konrechuk 60

• Tauron KH Podhale Nowy Targ – Marma Ciarko STS Sanok 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)