Silesion.PL

serwis informacyjny

Za nami weekendowe zmagania podczas turnieju Katowice Rugby Sevens

W minioną sobotę, 27 kwietnia, Katowice stały się areną sportowej rywalizacji w ramach Polskiej Ligi Rugby 7. Na stadionie „Tortuga Arena” przy Al. Murckowskiej 22 odbył się turniej „Katowice Rugby Sevens”, przyciągający zarówno miłośników rugby, jak i rodziny szukające atrakcyjnego spędzenia czasu.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy współorganizować Katowice Rugby Sevens. To wydarzenie nie tylko promuje rugby, ale także angażuje całą społeczność, łącząc pasję do sportu z rodzinną atmosferą. Naszym celem jest rozwijanie aktywności sportowej wśród mieszkańców Katowic i pokazywanie, że sport to zdrowie, radość i wspólnota – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 meczem otwarcia pomiędzy miejscowymi Piratami Katowice a drużyną Rugby Ruda Śląska. Od tego emocjonującego starcia, poziom sportowej rywalizacji tylko rósł, a punktem kulminacyjnym był mecz finałowy. Zmierzyły się w nim ze sobą drużyny KSRC Koszalin i Juvenia Kraków, a zwyciężyła ta pierwsza. Na podium znalazło się jeszcze PG Ogniwo Sopot.

Wydarzenie cieszyło się Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice, Marcina Krupy, a w jego organizację zaangażowane były liczne lokalne instytucje i organizacje. Wśród współorganizatorów znalazły się Katowice – oficjalny profil miasta, Komisja Krajowa WZZ “Sierpień 80”, Polski Związek Rugby, MOSiR Katowice oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Zacięta rywalizacja i rodzinna atmosfera

W turnieju wzięły udział drużyny z różnych zakątków Polski, co świadczy o rosnącej popularności rugby w kraju. Zgłoszone zespoły to między innymi Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot, Juvenia Kraków, Rugby Club Koszalin, RC Czarni Bytom Rugby, K. S. Rugby Ruda Śląska, Rugby Club Częstochowa oraz organizatorzy i gospodarze turnieju, Rugby Klub Piraci Katowice.

Dla naszej drużyny było to niezwykłe wyzwanie gdyż był to debiut nie tylko w rozgrywkach, ale i w charakterze organizatora wydarzenia – mówi Paweł Łętowski, Rugby Klub Piraci Katowice.

Oprócz sportowych emocji, organizatorzy postawili na integrację z lokalną społecznością, organizując rodzinny piknik. Dzięki współpracy z Partnerami takimi jak Miasto Katowice czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowiacach, uczestnicy mieli okazję cieszyć się nie tylko meczami, ale również atrakcjami dla najmłodszych, co przyciągnęło liczne rodziny.

„Katowice Rugby Sevens” to wydarzenie, które doskonale łączy sportową pasję z rodzinną atmosferą, przyciągając zarówno lokalną społeczność, jak i gości z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i partnerów, turniej zapisał się w kalendarzu miasta Katowice jako wydarzenie pełne emocji sportowych oraz zabawy dla całych rodzin. W nadchodzących latach możemy oczekiwać kolejnych edycji, które będą kontynuować tradycję rugby w sercu Śląska.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024