Silesion.PL

serwis informacyjny

Szwedzki i Szwedzki połączyło siły. Marka Volvo i grafficiarz z Katowic pokolorują ulice Śląska

Volvo Euro-Kas połączyło siły z wybitnym artystą graffiti, znanym jako Szwedzki, który od ponad dwóch dekad wplata magię kolorów w szare uliczki Śląska. W ramach podjętej współpracy stworzył projekty oklejenia samochodów nawiązujące do ekologii, wartości Volvo i cech modelu Volvo EX30.

Ręką artysty powstało 6 prac z postacią Szwedzkiego i hasłami nawiązującymi do m.in. już istniejących murali. Jednym z pierwszych projektów pokazanych na drogach jest hasło: „Elektryka smog nie tyka”. Projekt był inspirowany znanym w Aglomeracji dziełem, które znajduje się w katowickiej dzielnicy Koszutka, przedstawiającym Szwedzkiego otoczonego kablami, podłączonego do istniejącej w tamtym miejscu skrzynki elektrycznej

Luft? Tukej corny jest ino lakier!

To kolejne hasło, które można zobaczyć na ulicach. Przeniesienie sztuki ulicznej niosącej znaczące dla marki i naszej planety wartości ma na celu wyjście z jasnym przekazem do mieszkańców naszych miast. Dla Volvo liczy się człowiek i miejsce, w którym żyje, a samochód zaprojektowany z myślą o najmniejszym śladzie węglowym w historii marki, jest tego jeżdżącym dowodem. Stworzony z wykorzystaniem materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Zeroemisyjny. Zawierający w sobie tylko i aż tyle, by komfortowo poruszać się po drogach.

Szwedzki o całej akcji:

Nasza kooperacja zaskoczyła chyba nas wszystkich. Już po pierwszym spotkaniu było jasne, że mamy wspólny vibe! Szwedzka marka samochodowa i Szwedzki jako postać streetartowa to po prostu match made in heaven! Ale tu nie tylko o to chodzi. To czynnik ludzki, wzajemny szacunek i ochota na stworzenie czegoś fajnego, wyjątkowego, doprowadziły do owocnej współpracy. Mamy w planach więcej akcji niż sam mogę policzyć. – komentuje twórca postaci, i dodaje – A propos mnie jako artysty… No, cóż, nie mogę się doczekać, aż moja postać “Szwedzika” zacznie siać zamieszanie nie tylko na murach, ale i na kołach. Zwrot “uliczna sztuka” właśnie nabiera nowego znaczenia, bo teraz znajdziesz ją nie tylko wzdłuż ulicy, ale również na niej, w ruchu!

Szwedzki i Szwedzki razem na dłużej!

Artystyczna kooperacja farb z motoryzacją z czasem rozprzestrzeni się dużo dalej niż na samochody. Podwójnie szwedzkie działania oficjalnie zadebiutują już 16 maja przy okazji premierowego pokazu modelu EX90 w salonie Volvo w Katowicach. Najmniejszy i największy SUV razem – w jednym miejscu, w którym Szwedzki… ponownie coś zmaluje. Dla fanów streetartu, szwedzki duet przygotowuje możliwość bliskiego spotkania z uliczną sztuką. Informacji należy wypatrywać uważnie. Podobnie jak kolejnych prac z postacią w żółto-niebieskich barwach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024