25. kolejka PHL. Pasy wygrały po dogrywce

25. kolejka PHL. Pasy wygraly po dogrywce

W niedzielę, 27 listopada zostały rozegrane trzy mecze 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W Toruniu padło dziesięć bramek, w Krakowie gospodarze wygrali z JKH po dogrywce, a GieKSa była lepsza od zespołu z Sanoka.

Bardzo zacięty był niedzielny mecz pod Wawelem. Po trzech tercjach w starciu Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie był remis 1:1. Dogrywkę miejscowi bardzo szybko rozstrzygnęli na swoją korzyść, bo już w 43 sekundzie Patryk Wronka wpakował krążek do bramki.

W Toruniu kibice oglądali sporo bramek. Lider rozgrywek znowu miał wyborną drugą tercję. W piątek Unia po kapitalnym meczu wygrała z Cracovią 7:4, wygrywając drugą tercję aż 6:0. W niedzielę w spotkaniu z KH Energa Toruń w drugiej tercji było 4:1 dla gości.

W konfrontacji GKS Katowice – Marma Ciarko STS Sanok kluczowa była ostatnia odsłona. Przy stanie 1:1 bramki dla Ślązaków zdobyli Christian Blomqvist i niezawodny w tym sezonie Bartosz Fraszko. GieKSa wygrała 3:1 i dopisała kolejne punkty.

Następna, 26. kolejka odbędzie się we wtorek, 29 listopada. Tyszanie zmierzą się z Cracovią, Unia zagra z drużyną z Sanoka, JKH podejmie KH Energa (wszystkie trzy mecze rozpoczną się o godz. 18:00), a GKS Katowice sprawdzi formę Zagłębia Sosnowiec (godz. 18:30). Mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.