Silesion.PL

serwis informacyjny

CMA CGM i CEVA Logistics oficjalnym partnerem logistycznym igrzysk Paryż 2024

  • CMA CGM i CEVA Logistics odgrywają kluczową rolę w logistyce igrzysk Paryż 2024.
  • Transport, dostawa, montaż i przemieszczanie w ramach obiektów olimpijskich 1,3 mln sztuk mebli i ponad 900 tys. sztuk sprzętu sportowego.
  • 180 000 pracowników Grupy CMA CGM zaangażowanych w niskoemisyjną logistykę na rzecz bardziej odpowiedzialnej Olimpiady
  • Oficjalny partner logistyczny Igrzysk Paryż 2024, Grupa CMA CGM, globalny gracz w zakresie rozwiązań morskich, lądowych, lotniczych i logistycznych, wykorzysta wiedzę ekspercką 180 tys. pracowników, aby sprostać wyzwaniu organizacji największego wydarzenia sportowego na świecie.

Grupa CMA CGM i CEVA Logistics, jej spółka zależna, zostały oficjalnym partnerem logistycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024. Współpracując od lutego 2023 roku z Komitetem Organizacyjnym, odpowiada za zapewnienie kompleksowych rozwiązań logistycznych wspierających organizację tego wydarzenia. Partnerstwo obejmuje szeroki zakres usług, w tym frachtowe – międzynarodowy przewóz towarów, odprawy celne, magazynowanie, logistykę end-to-end w obiektach olimpijskich, transporty specjalne oraz integrację systemów informatycznych.

Na sto dni przed ceremonią otwarcia, gdy Paryż przygotowuje się do przyjęcia ponad 10 500 sportowców oraz blisko 10 milionów widzów, zespoły CMA CGM oraz CEVA Logistics intensywnie pracują nad organizacją efektywnego łańcucha dostaw. Ich działania koncentrują się na zapewnieniu niezbędnego sprzętu oraz logistyki wymaganej do sprawnego przeprowadzenia igrzysk Paryż 2024.

Zmobilizowani na największe światowe wyzwanie logistyczne

Zespoły CMA CGM i CEVA Logistics zapewnią transport ponad 900 000 sztuk sprzętu sportowego, w tym trampolin, tyczek, broni palnej, łodzi i desek surfingowych.

Grupa będzie odpowiadać za dostawę ponad 250 kontenerów z trybunami i mobilnymi siedziskami, a także 1,3 mln sztuk mebli, wyposażenia, sprzętu i materiałów promocyjnych. Przetransportowanych, zmontowanych i zdemontowanych ma być łącznie 17 tys. łóżek przeznaczonych dla sportowców i ich ekip zakwaterowanych w wiosce olimpijskiej.

CEVA Logistics odpowiada także za magazynowanie, montaż i transport blisko 650 zaawansowanych pojazdów mobilnych oraz 2745 pojazdów elektrycznych, które zostaną wykorzystywane do poruszania się po obiektach olimpijskich. W miarę zbliżania się ceremonii otwarcia, CMA CGM będzie zarządzać dostawą ponad 68 000 sztuk bagażu, transportując je z lotnisk bezpośrednio do obiektów olimpijskich. Firma będzie zarządza

też logistyką end-to-end największej na świecie sieci audiowizualnej, tak aby zawody mogły być transmitowane na całym świecie.

Aby dostarczyć niezbędny sprzęt, Grupa przetransportuje ponad 170 tys. palet i zrealizuje ponad 7 tys. przewozów, korzystając z floty ponad 300 pojazdów, od samochodów dostawczych po ciężarowe.

Zapewniając efektywną obsługę logistyczną, kluczową dla sukcesu igrzysk olimpijskich, CMA CGM i CEVA Logistics zatrudniły i przeszkoliły 700 nowych pracowników. Stworzono także nowe możliwości zatrudnienia dla osób długotrwale bezrobotnych.

Mniej emisyjna logistyka dla bardziej odpowiedzialnej Olimpiady

CMA CGM współpracuje z organizatorami Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, aby zagwarantować odpowiedzialne przygotowanie wydarzenia, biorąc pod uwagę wpływ każdej inicjatywy na środowisko naturalne i społeczeństwo. Dzięki zrównoważonemu podejściu mającemu na celu osiągnięcie zerowej emisji CO2 netto do 2050 r., Grupa CMA CGM przygotowuje rozwiązania logistyczne o niskiej emisji i wysokiej efektywności energetycznej.

CMA CGM, aby zmniejszyć ślad węglowy usług transportowych, opierać się będzie na pojazdach napędzanych LNG, biopaliwami, energią elektryczną, a także zrównoważonym paliwie lotniczym. Na przykład, co najmniej 50 proc. dostaw między magazynami a miejscami, gdzie będą się odbywały zawody, ma być realizowana przez CEVA Logistics przy użyciu pojazdów niskoemisyjnych napędzanych biopaliwami.

Zespół 180 000 pracowników dumnym partnerem igrzysk Paryż 2024

CMA CGM oraz CEVA Logistics nie mogłyby sprostać tak dużemu wyzwaniu bez zespołu 180 000 pracowników, odgrywających kluczową rolę w kampanii „Logistics, from the starting blocks to the finish line”.

To globalne wydarzenie stanowi dla Grupy CMA CGM wyjątkową okazję do zaprezentowania podstawowych usług świadczonych przez jej zespoły na całym świecie i wykazania wyjątkowej zdolności do dostarczania kompleksowych rozwiązań w całym łańcuchu transportowym i logistycznym.

W kampanii wzięło udział 7 pracowników reprezentujących różne linie biznesowe CMA CGM, CEVA Logistics i CMA CGM AIR CARGO, którzy symbolizują współpracę z igrzyskami Paryż 2024 a zarazem reprezentują szeroki zakres kompetencji Grupy, kluczowych dla sukcesu.

90 pracowników spółek zależnych Grupy, jako Oficjalnego Partnera Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskiej Sztafety z Pochodnią, zostało wybranych przez Komitet Olimpijski, do udziału w sztafecie, która przebiegnie przez różne regiony Francji — od Bouches-du-Rhône po Gujanę Francuską, Korsykę, Loarę-Atlantycką, przez odległe tereny Polinezji, Gwadelupy, Martyniki, Mozeli, Nord, Seine-Maritime i Hauts-de-Seine, aż do Paryża.

CMA CGM, jako firma rodzinna kierująca się silnymi wartościami, jest zaangażowana w dziedzictwo igrzysk Paryż 2024, promując aktywność sportową jako sposób na poprawę samopoczucia, spójności społecznej oraz integracji społeczności lokalnych.

Tanya Saadé-Zeenny, wiceprezes zarządu Grupy, mówi: „Jako oficjalny partner w zakresie rozwiązań logistycznych dla Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, nasz zespół 180 000 pracowników odgrywa kluczową rolę w organizacji niskoemisyjnych i bardziej odpowiedzialnych Igrzysk. Dzięki naszym spółkom zależnym, CEVA Logistics i CMA CGM AIR CARGO, Grupa CMA CGM jest całkowicie zaangażowana w zapewnienie sukcesu Igrzysk oraz podtrzymanie ducha olimpijskiego”.

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza rozwiązania dla globalnego łańcucha dostaw, łącząc ludzi, produkty i dostawców na całym świecie. Z siedzibą główną w Marsylii we Francji, CEVA Logistics świadczy szeroki wachlarz usług end-to-end dostosowanych do potrzeb klienta w zakresie logistyki kontraktowej oraz frachtu lotniczego, oceanicznego, naziemnego i logistyki pojazdów gotowych (FVL) 170 krajach na świecie, dzięki ok. 110 000 pracowników w ponad 1 300 lokalizacjach. Z przychodami pro forma w 2022 roku na poziomie 18,7 mld USD, CEVA Logistics jest częścią CMA CGM Group, globalnego gracza w zakresie rozwiązań morskich, lądowych, powietrznych i logistycznych

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024