Czytasz: 214 kolizji i 14 wypadków. Zdejmij nogę z gazu

214 kolizji i 14 wypadków. Zdejmij nogę z gazu

Kierowcy w czasie deszczu jeżdżą zbyt szybko i nieostrożnie. Dowodzą tego statystyki z ostatniej doby. Centrum zarządzania ruchem śląskiej policji odnotowało niemal 230 zdarzeń drogowych.

Od północy do północy. Ostatnia doba podniosła statystyki wypadkowości na drogach województwa śląskiego.

- Doszło do 214 kolizji i 14 zdarzeń, zakwalifikowanych jako wypadki drogowe – informuje oficer dyżurny centrum zarządzania ruchem śląskiej policji.

Nie ukrywa, że w większości przypadków największe znaczenie miały warunki pogodowe. Przez obfite opady deszczu drogi szybko stały się śliskie i niebezpieczne. - A wówczas łatwo stracić panowanie nad samochodem – przestrzega oficer.

Na dowód informuje o dwóch zdarzeniach z czwartkowego wczesnego poranka. Przed godziną 7 zaczynało się korkować m.in. na A4, na wysokości węzła Sośnica, gdzie auto jadące z Żor w kierunku Gliwic wpadło w poślizg i zderzyło się z barierkami.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych było też bezpośrednią przyczyną wypadku na drodze wojewódzkiej nr 494 w Kłobucku. Na wysokości ulic Częstochowskiej i Bocznej osobówka wjechała do rowu. - Jadący do pracy mogą się liczyć z utrudnieniami w momencie wyciągania auta z rowu – zaznaczało centrum sterowania ruchem.

Czytaj więcej