Czytasz: Tylko u nas! 18-latek, który dokonał brutalnego mordu, chciał uciec za granicę

Tylko u nas! 18-latek, który dokonał brutalnego mordu, chciał uciec za granicę

„Dbał o formę i lubił drogie samochody”.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, brutalnego mordu na 38-latku z Bytomia dokonał najprawdopodobniej 18-letni Andrzej M.

18-latek miał mieszkać w katowickiej dzielnicy Kostuchna, gdzie często bywał widywany, kiedy po dzielnicy jeździł quadem. Prywatnie Andrzej M lubować się miał w luksusowych drogich samochodach, dużo czasu spędzał też na siłowni, gdzie dbał o swoją kondycję.

Bogusława Szczepanek-Siejka z Prokuratury Rejonowej w Katowice-Poudnie, zapytana o tożsamość 18-latka, naszych informacji nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

- Takich informacji nie udzielam – odpowiada.

Mówi jednak, że mężczyzna dopiero co ukończył 18 rok życia i nigdy wcześniej nie był karany.

Chciał uciec z kraju 

Według naszych informacji 18-latek został zatrzymany w jednej z katowickich galerii handlowych wraz ze swoją dziewczyną i kolegą ze szkoły. Te osoby zostały jednak po przesłuchaniu zwolnione do domu. Policja pokrzyżowała plany 18-latka, planować on miał bowiem ucieczkę z kraju.

- Chciał sprzedać samochód na części i wyjechać do Anglii – mówi nasz informator.

18-LATEK POKAZAŁ, JAK ZABIŁ [FILM Z WIZJI LOKALNEJ]

Przypomnijmy: We Wszystkich Świętych około godz. 13 w pobliżu polany biwakowej w Lesie Murckowskim znaleziono zwłoki mężczyzny - jako pierwszy dowiedział się o tym Silesion.pl. Mężczyzna został zamordowany przez 18-latka, który chciał kupić od swojej ofiary luksusowego mercedesa wartego 150 tys. zł. 18-latek nie miał takich pieniędzy, więc postanowił zabić 38-latka.

We wtorek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 18-latka na trzy miesiące.

Czytaj więcej