Czytasz: 13-letnia Dominika z Chełmu Śląskiego uczy programowania

13-letnia Dominika z Chełmu Śląskiego uczy programowania

Jej kanał promowany jest przez Microsoft

13-letnia Dominika Widera prowadzi na YouTube kanał poświęcony nauce programowania w SmallBasic. Kanał promowany jest przez Microsoft. Pasją do programowania zaraziła się od swojego taty, który z zawodu jest informatykiem.

Gabriela Widera, mama Dominik opowiada, że jej córka od 10 roku życia interesowała się już montażem filmów. Teraz fascynuje ją głównie matematyka i fizyka.

- Stwierdziliśmy, że warto będzie, jak córka założy swój kanał i będzie uczuć rówieśników programowania, w języku, który jest dla nich zrozumiały – mówi Gabriela Widera.

Dominika na co dzień chodzi do drugiej klasy gimnazjum w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Libiążu. W czasie wolnym odcinki na swój kanał nagrywa sama i sama je też montuje. - To jej pasja – mówi mama. - W zagadnieniach technicznych pomaga jej tata – dodaje. Pani Gabriela opowiada również, że jej mąż wraz z córką sporo czasu poświęcają formie przekazu, tak by była zrozumiała dla wszystkich.

Ponadto Dominika razem ze swoim tatą, który wykłada na uczelniach, bierze udział w różnego rodzaju konferencjach, ostatnio była m.in. w Pradze i Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie na konferencji SQLDay.

Dominika posługuje się nickiem Dvkx, na facebooku znaleźć ją można pod adresem: https://www.facebook.com/programmingwithdvkx/?hc_ref=ARSw_ZHv2Onx09Zj5OROO-Txjzm7cYURW2pnUFDypGLFGbyjNwpkukwxnHvkBJTXenA

Jej kanał na YouTube dostępny jest natomiast pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=SpoO81nyDGI

Czytaj więcej