Czytasz: Pracownicy PKP Intercity ze znaczkami akcji "Niepodległa"

Pracownicy PKP Intercity ze znaczkami akcji "Niepodległa"

"Chcemy włączyć się w obchody tegorocznego Święta Niepodległości".

Do obchodów Święta Niepodległości dołączy PKP Intercity - poinformowała spółka. Jak dodano, 11 listopada pracownicy kas i drużyn konduktorskich przewoźnika będą mieć przypięte do mundurów znaczki akcji "Niepodległa".

- Inicjatywa PKP Intercity jest owocem współpracy spółki z Biurem Programu +Niepodległa+, organizatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które przypada w przyszłym roku - czytamy.

Jak mówił, cytowany w komunikacie, prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, "poprzez uczestnictwo w tej zaszczytnej inicjatywie chcemy włączyć się w obchody tegorocznego Święta Niepodległości i przypominać pasażerom naszych pociągów o wydarzeniach sprzed blisko stu lat".

Dodał, że spółka, jako "państwowy przewoźnik, wraz z organizatorem akcji, planuje zaangażować się w przyszłoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości".

Znaczki, inicjatywy +Niepodległa+, które będą mieli przypięte pracownicy, są biało-czerwone i znajduje się na nich cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego.

Pracownicy kas będą mieć przypięte znaczki akcji na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity.

W ten symboliczny sposób przewoźnik planuje uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, gdy po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Program Wieloletni "Niepodległa” to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o przyszłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji planowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze na terenie całego kraju oraz zagranicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości. W inicjatywę, jako jeden z partnerów, włączyło się także PKP Intercity. (PAP)

autor: Katarzyna Fiuk

edytor: Anna Mackiewicz

Czytaj więcej