Czytasz: Psy podjęły trop. Gdzie jest poszukiwany górnik? [AKTUALIZACJA]

Psy podjęły trop. Gdzie jest poszukiwany górnik? [AKTUALIZACJA]

11. dzień akcji ratowniczej w Zofiówce.

Aktualizacja g. 10:03:

Ratownicy w dalszym ciągu przeszukują miejsca, które wskazały wczoraj psy poszukiwawcze. Ze skrzyżowania chodników H-10 i H-2 wypompowano już wodę. Ratownicy w dużej części spenetrowali to miejsce, nie natrafili jednak wciąż na ostatniego, poszukiwanego górnika. Wodą zalany jest jeszcze przodek H-2 i przekop wentylacyjny F-H za skrzyżowaniem.

Drugie miejsce, które penetrują ratownicy to część zachodnia chodnika H-10, który jest bardzo mocno zdeformowany. Ratownicy pracują w ekstremalnie ciężkich warunkach, aby pokonać kolejne metry, muszą usunąć olbrzymią ilość zniszczonych konstrukcji.

Wcześniej pisaliśmy:

- Trwa wypompowywanie wody z chodników. Jej poziom udało się na tyle obniżyć, że do akcji mogły wkroczyć psy poszukiwawcze. Owczarek belgijski, labrador i border collie podjęły trop. W tej chwili ratownicy górniczy penetrują rejon wskazany przez psy, jednak w dalszym ciągu nie natrafiono na poszukiwanego górnika. Mimo trudnych warunków, ratownicy pracują na dole z ogromną determinacją - informowała wieczorem Jastrzębska Spółka Węglowa w ostatnim komunikacie.

11. dzień akcji ratowniczej w Zofiówce

W nocy służby nie przekazały żadnych nowych informacji nadzorowi górniczemu. To już 11 dzień akcji ratowniczej w Zofiówce. Wstrząs miał miejsce 5 maja, w wyniku wypadku zginęło czterech pracowników kopalni.

 

7-dniowa żałoba w Jastrzębiu

W poniedziałek ogłoszono 7-dniową żałobę w Jastrzębiu-Zdroju, specjalny komunikat wystosowała prezydent miasta Anna Hetman. Żałobę ogłoszono także w kopalniach i spółkach grupy kapitałowej JSW - informował prezes JSW Daniel Ozon.