Czytasz: 100 tys. zł. "Dom Aniołów Stróżów" pobił rekord! [AKTUALIZACJA]

100 tys. zł. "Dom Aniołów Stróżów" pobił rekord! [AKTUALIZACJA]

Niesamowite emocje, wzruszenia i okrzyki radości towarzyszyły finałowi świątecznej akcj „Uskrzydlamy” prowadzonej przez Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów.

Uroczyste zakończenie odbyło się w czwartek w Strefie Centralnej w Katowicach.

- Cieszyliśmy, że mamy rekord, że jest ponad 92 tys. zł. zebranych ze sprzedaży pierników, ozdób świątecznych i kalendarzy. To naprawdę wspaniałe, że tylu ludzi pomogło zebrać te pieniądze, które wykorzystamy na utrzymanie świetlic terapeutycznych i klubów dla dzieci i młodzieży w katowickim Załężu i Chorzowie Batorym – mówi Monika Bajka, prezeska stowarzyszenia.

Chwilę później okazało się jednak, że pieniędzy jest znacznie więcej. Prezes Zarządu GKS GieKSa Katowice S.A. Marcin Janicki zadeklarował, że klub dołoży resztę pieniędzy, czyli brakujące 7 609, 13 zł. W ten sposób akcja „Uskrzydlamy 2017” zakończyła się rekordową sumą stu tysięcy złotych.

Rekordów było znacznie więcej.  W tym roku do akcji dołączyło aż 169 partnerów, w tym 57 nowych. Świąteczne kiermasze zorganizowano w 16 miejscach, w ponad 50 lokalizacjach można natomiast kupić kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”. Dochód z jego sprzedaży również przekazany zostaje stowarzyszeniu. W akcji wzięło udział pond 220 wolontariuszy. Dzięki partnerom i sponsorom przygotowano 236 indywidualnych paczek spełniających marzenia dzieci i młodzieży ze świetlic i klubów terapeutycznych.  

- To niesamowite, że coraz więcej ludzi chce pomagać i do nas dołącza. Oczywiście nie chodzi o rekordy, ale niesamowicie pozytywną energię, którą ci wszyscy ludzie, nasi partnerzy chcę się z nami dzielić – podkreśla Monika Bajka.

Wśród partnerów biorących udział w akcji uskrzydlamy były restauracje, kawiarnie, szkoły, uniwersytety, domy kultury, NOSPR oraz wiele innych firmy z różnych branż. W grudniu w ramach akcji „Uskrzydlamy” zorganizowano m.in. świąteczną audycję i aukcję w Radiu Katowice, Świąteczną Loterię Charytatywną w Silesia Sity Center, kiermasz i warsztaty w Supersamie, a nawet… licytację strzyżenia u fryzjerskiego mistrza Tomasza Szabelki.  

Poza piernikami i ozdobami świątecznymi na kiermaszach i u wielu partnerów akcji można kupić kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”. To symbolicznie nawiązujący do projektu Dżentelmeni charytatywny projekt, z którego dochód w całości przekazany zostanie na stowarzyszenie.   

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od 20 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin pogórniczych, pohutniczych, wykluczonych społecznie. Prowadzi świetlice i kluby w Chorzowie Batorym i katowickim Załężu, a od przyszłego roku będzie wspierać także społeczność sosnowieckiej dzielnicy Juliusz.

W 2016 roku w akcji „Uskrzydlamy” wzięło udział ponad 200 wolontariuszy oraz  132 partnerów - restauracje, kawiarnie, szkoły, uniwersytety, domy kultury, NOSPR, firmy z wielu różnych branż, centra handlowe, księgarnie, kwiaciarnie, cukiernie, salony fryzjerskie i salony urody i wielu, wielu innych. Było wśród nich 30 lokali gastronomicznych oraz piekarni i cukierni, 9 salonów fryzjerskich i salonów urody, 15 szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. Upieczono i udekorowano ponad 10 tys. pierników. Zebrano aż  73 659,81zł!

Kalendarz charytatywny dla Aniołów można kupić także poprzez Internet: http://allegro.pl/kalendarz-pasja-prestiz-potencjal-i7020526457.html#shippingInfo

Czytaj więcej