Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmarł Adam Musiał, piłkarz Orłów Górskiego, trener.

amp silesion

Nie żyje Adam Musiał, były znakomity piłkarz i trener, podstawowy piłkarz drużyny Kazimierza Górskiego, która w 1974 roku wywalczyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w RFN. Legenda Wisły Kraków. Miał 71 lat.

– “Odszedł Adam Musiał. Wybitny polski piłkarz, znakomity kolega. Medalista MŚ. Spoczywaj w spokoju Adamie. Wyrazy współczucia dla rodziny. Smutny dzień…” – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Adam Musiał w latach 1968-1974 rozegrał w reprezentacji Polski 34 mecze. Z kadrą zdobył medal mistrzostw świata w 1974 roku, gdzie po 90 minut rozegrał we wszystkich spotkaniach turnieju, łącznie z tym o 3. miejsce.

W Wiśle Kraków grał 10 lat i wystąpił w niej 227 razy. Zakończył karierę w Stanach Zjednoczonych, w zespole Polish-American Eagles Nowy Jork. Wcześniej grał jeszcze w Hereford United i Arce Gdynia.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Musiał był trenerem Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Stali Stalowa Wola i GKS Katowice. W 1991 roku został Trenerem Roku w Plebiscycie “Piłki Nożnej”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024