Silesion.PL

serwis informacyjny

Kaper Chodyna (Zagłębie Lubin) – Ciężko pracuję, żeby było jeszcze lepiej

Już w sobotę „Miedziowi” zmierzą się w ligowym pojedynku ze Stalą Mielec. Przed tym spotkaniem porozmawialiśmy z obrońcą KGHM Zagłębia Lubin, Kacprem Chodyną, który opowiedział nam między innymi o przymusowej przerwie, ocenił początek sezonu i swoją formę, a także zobrazował, jak wyglądają obecnie przygotowania do 10. kolejki PKO Ekstraklasy.

Wracacie do ligowego grania po niemal miesiącu przerwy. Ostatnio zmierzyliście się 23 października z Lechią Gdańsk. Jak wyglądała ta przerwa z waszej perspektywy?

– Na pewno ta przerwa była ciężka, gdyż w tym czasie musieliśmy się trzymać izolacji. Po powrocie na boisko, przez pierwsze dni czuć było, że pewne rzeczy trzeba nadrobić. Trenowaliśmy więc ciężko i te przygotowania były o większej objętości. Powoli jednak wracamy do formy i mam nadzieję, że będzie dobrze.

Po rozegraniu ośmiu spotkań KGHM Zagłębie zajmuje 6. miejsce w lidze. Jak oceniasz ten początek w waszym wykonaniu?

– Na pewno te pierwsze mecze były dobre w naszym wykonaniu. Może nie do końca jesteśmy zadowoleni z naszej gry, ale zdobywaliśmy ważne punkty. To było dla nas ważne, żeby trzymać się w czubie tabeli. Myślę, że możemy być zadowoleni z tego miejsca. Jeżeli dalej tak będzie szło, to na koniec sezonu na pewno będzie dobrze.

W tych rozgrywkach w praktycznie każdym meczu wychodziłeś na boisko w podstawowym składzie. Jak oceniasz swoją formę?

– Myślę, że dobrze to wygląda. Nie spodziewałem się, że ta forma będzie tak równa, bo jeszcze nie czuję się tak pewnie, grając na boku obrony. Uważam, że wyglądało to nieźle, czy to w lidze, czy w Pucharze Polski. Dlatego dalej ciężko pracuję, żeby było jeszcze lepiej.

Najbliższy mecz zagracie ze Stalą Mielec. Jak wyglądają przygotowania do tego spotkania?

– Tak, jak mówiłem, wróciliśmy w końcu wszyscy na boisko. Dzięki czemu możemy przetrenować konkretne schematy, bo wcześniej nie było takiej możliwości. Zostało jeszcze kilka dni, ale pracujemy, żeby wyglądać w sobotę jak najlepiej.

„Biało-Niebiescy” nie imponują formą w tym sezonie, ale z pewnością nie można ich lekceważyć. Niedawno ich trenerem został Leszek Ojrzyński. Co według Ciebie będzie kluczem do ich pokonania i zdobycia trzech punktów.

– Na pewno kluczowa będzie konsekwencja. Stal z nowym trenerem przyjedzie tutaj nastawiona na wywiezienie stąd trzech punktów, bo ich sytuacja w tabeli jest ciężka. My jesteśmy wyżej, ale musimy myśleć tylko o sobie. Chcemy zagrać jak najlepszy mecz i jeżeli będziemy wykorzystywać swoje sytuacje, to o wynik jestem spokojny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author