Zakłady wzajemne okiem ustawy
Firmy z branży bukmacherskiej coraz prężnie się rozwijają z roku na rok generując coraz większą rzeszę klientów. Największe firmy z branży oprócz własnych stron internetowych stawiają na punkty stacjonarne, zwane potocznie “ziemniakami” . Klient odwiedzający taki punkt może natrafić zarówno na punkt własny lub ajencje, w których prowadzona jest działalność w zakresie zakładów wzajemnych. O czym wówczas klient musi pamiętać?
Zgodnie z ustawą o grach hazardowych punkt przyjmowania zakładów wzajemnych to jest wydzielone miejsce, gdzie organizowane są zakłady bukmacherskie lub totalizatora na podstawie zatwierdzonego regulaminu. Wstęp do takiego miejsca gry mają tylko osoby, które ukończyły 18 rok życia. Ustawa nakłada na podmiot urządzający zakłady umieszczenia informacji o zakazie wstępu i uczestnictwa w grach hazardowych osób poniżej 18 roku życia.
Co to oznacza dla osoby odwiedzające punkt? To, że do bukmachera może wejść jedynie osoba pełnoletnia. Niestety wielu klientów lekceważy ten ważny zapis ustawowy i odwiedza punkty bukmacherskie w towarzystwie osób małoletnich np. dzieci. Może to się wiązać z konsekwencjami dla firm bukmacherskich w postaci cofnięcia udzielonego zezwolenia. Dlatego tak ważne jest by klient miał świadomość, gdzie przychodzi. Należy pamiętać, że zakłady wzajemne jest to rodzaj gry hazardowej, więc oboszczenia są zblżone do kasyn czy salonów gier na automatach.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).