Silesion.PL

serwis informacyjny

Lech to jedna wielka rodzina. Wystartowała akcja #wGóręSerca

Kibice wielokrotnie pokazywali, że Lech Poznań jest jedną wielką rodziną. Klub mógł liczyć na swoich fanów w wielu trudnych sytuacjach. Teraz jednak Kolejorz potrzebuje ich pomocy jak nigdy dotąd. W związku z niespodziewanymi okolicznościami zwracamy się o wsparcie, ale też zapewniamy: odwdzięczymy się podwójnie!

Każdego z nas dotyka bieżąca sytuacja związana z epidemią koronawirusa, a sport dla wielu schodzi w tej sytuacji na dalszy plan. Trzeba jednak pamiętać o tym, że klub zmaga się z tymi samymi problemami co setki tysięcy innych firm w Polsce. Lech Poznań to węzeł dla wielu małych lokalnych firm, które sprzedają tu i kupują. Nie rozgrywamy meczów, co sprawia, że wpływy do kasy są bliskie zeru. W zależności od scenariusza zakończenia rozgrywek nasze przychody będą mniejsze między 10 a 25 milionów złotych. To olbrzymia dziura w budżecie – mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

W tym trudnym czasie spotykamy się z wieloma dowodami solidarności i wsparcia. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz klubu. Zatrudniamy 250 pracowników i wszyscy, solidarnie – od nas prezesów, przez pracowników wszystkich szczebli, a także piłkarzy i trenerów – zrezygnowali z dużej części swoich zarobków. Jestem niezmiernie wdzięczny za te wyrzeczenia, bo to pokazuje, że współpracujemy z osobami, które właśnie w tym trudnym momencie pokazały, że Kolejorz to dla nich coś więcej niż tylko miejsce pracy – dodaje szef Lecha.

Kolejorz potrzebuje Was jak nigdy dotąd!

Pracownicy Lecha rozpoczęli akcję #wGóręSerca, a teraz mogą do niej dołączyć kibice. Sytuacja związana z panującą pandemią i zawieszeniem piłkarskich rozgrywek spowodowała, że zwracamy się o wsparcie klubu. Zdajemy sobie sprawę, że fani Kolejorza czytają wiele próśb o pomoc od organizacji nie tylko związanych ze sportem, dlatego my chcemy podkreślić, że robimy to inaczej niż inni.

Czym się różni? Przede wszystkim chcemy jasno napisać, że nie organizujemy zbiórki pieniężnej. Dbając o finanse kibiców i by podkreślić, że są naszym partnerem, chcemy prosić o tzw. “pożyczkę na wysoki procent.” – Nie chcemy zwracać się do Was, drodzy kibice, o darowizny. To byłoby nie fair w obliczu tego, że kryzys dotyka nas wszystkich. To, co pomoże przetrwać Lechowi ten trudny czas, to przeniesienie przyszłych przychodów na teraźniejszość. Na dziś kluczowe jest dla nas zachowanie płynności finansowej, czyli zdolności do regulowania bieżących wydatków, które mimo przerwy w rozgrywkach, wciąż są. To jest nasz główny problem, z którym staramy się walczyć. Problemy ma i będzie mieć wiele firm, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje i wiele innych. Nie jesteśmy wyjątkiem, mamy te same problemy i mogą one poważnie zagrozić funkcjonowaniu klubu. Dlatego zwracamy się dzisiaj do Was, do naszych kibiców z propozycją pomocy poprzez udział w naszej akcji #wGóręSercawyjaśnia Tomasz Kacprzycki, dyrektor ds. finansów Lecha Poznań.

Co oznacza wsparcie Lecha i uczestnictwo w akcji #wGóręSerca? Każdą wpłaconą teraz przez kibica kwotę (minimum 20 złotych) zdublujemy! Pieniądze te będzie on mógł wykorzystać wraz z rozpoczęciem nowego sezonu na bilety lub karnety. 

Dodajmy, że jeśli kibic zdecyduje się wziąć udział w akcji, będzie miał możliwość zakupu koszulki meczowej #98Lecha za 119 złotych. Jak to działa?

  1. Po zakupie cegiełki może w systemie biletowym dokupić “Voucher: ROCZNICOWA KOSZULKA MECZOWA” za 119 złotych
  2. Mając “Voucher: ROCZNICOWA KOSZULKA MECZOWA”, może przejść do sklep.lechpoznan.pl i tam zakupić trykot za 0 złotych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023