Silesion.PL

serwis informacyjny

Zakłady bukmacherskie – warto ryzykować czy nie?

Wiadome jest to, że dużo osób zaczyna oraz gra na stronach bukmacherskich. Większość społeczeństwa uważa, że jest to sposób na szybki i bezpieczny zarobek. Niestety, ale nie jest tak zawsze.

Kiedyś słyszałem o tym, że tego typu hazard jest bezpieczniejszy oraz w pewnym stopniu łatwiejszy, niż inny hazard, na przykład: Poker, Lotto i tym podobne. Przecież ”Lotto” to loteria, w niej każdy może wygrać, lecz niestety w mniejszym procencie. Zakłady bukmacherskie cechują się tym, że mamy większą szansę na wygraną. Tu się liczy szczęście oraz znajomość (drużyn, zawodników) itd.

Podstawowe błędy w obstawianiu

Z przykrością muszę stwierdzić, że dużo społeczeństwa popełnia jeden wielki błąd grając na tego typu stronach, np: przypuśćmy, że ‘Jacek’ ma 50 zł na koncie bankowym i stwierdzi, że obstawi sobie kilka meczy i może uda mu się coś wygrać. Jacek obstawia 5 meczy za kwotę 50 zł, a do wygrania ma 300 zł. Jak uważacie? Jest jakiś sens grać za taką dużą sumę? Jeżeli osoba nie posiada dużo pieniędzy w portfelu czy też na koncie bankowym, to czy jest sens ryzykować? Według mnie nie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zagrać za 10 zł i wygrać przynajmniej 60 zł. Jest szansa, że wygramy, ale przynajmniej na pewno jesteśmy zabezpieczeni przed utratą pozostałych 40 zł

Także podsumowując, jeżeli chcesz zacząć grać na tego typu hazardzie, to najpierw musisz przemyśleć czy masz dużo pieniędzy na koncie czy też portfelu. Pamiętaj, nie wpadnij w tego typu uzależnienie, nie wydawaj dużo pieniędzy, kiedy nie masz ich za dużo, bo kiedyś możesz tego żałować.

Czy obstawiać faworyta?

Wydawać by się mogło, że obstawianie faworyta meczu zawsze jest najlepszym i najpewniejszym sposobem na wygraną. Czy rzeczywiście tak jest? Choć obecnie obstawianie faworytów jest najpopularniejszą strategią, to trzeba jednak umiejętnie to robić, żeby nie stracić swoich oszczędności.

Kto określa faworyta meczu?
Tyle mówi się o faworytach, że chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć bliżej co oznacza ten termin. Jednak kto określa faworyta w zakładach bukmacherskich? Sam bukmacher określa faworyta danego spotkania, który zazwyczaj posiada kurs na maksymalnym poziomie 1, 50.

Czy warto stawiać na faworyta spotkania?
Są zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy tego sposobu typowania. Jedni uważają, że o wiele szybciej traci się oszczędności na takich meczach, jeszcze inni że szkoda tracić czas na analizy i łatwiej znaleźć mecz o wyższym kursie w którym mamy podobne szanse na wygraną. Zwolennicy natomiast podkreślają, że obstawiają faworyta zwiększamy swoje szanse na wygraną. Rację można przyznać zwolennikom i przeciwników obstawiania faworytów. Aby takie obstawianie miało rację bytu należy dobrze zanalizować spotkanie, aby mieć pewność wygranej. Bez wcześniejszych przygotowań i analizy ciężko jest wygrać bez różnicy czy obstawiamy faworyta czy bardziej ryzykowane spotkanie.

Na co zwrócić uwagę obstawiając faworyta?
Decydując się na zakłady drużyny uznanej za faworyta danego meczu trzeba zwrócić uwagę na wszystkie te rzeczy, które sprawdza się przy każdym innym meczu. Należy przeanalizować aktualną formę drużyny, poziom i wyniki ostatnich meczów. Dobrze jest również bliżej przyjrzeć się składowi drużyny w tym spotkaniu. Czy zagrają kluczowi gracze, czy trener postawi na zawodników rezerwowych, czy może któryś z zawodników boryka się z kontuzją, albo czy któryś z zawodników ma na koncie jakieś kartki z ostatnich meczów lub musi stopować jakieś mecze za przewinienia na boisku.

Po sprawdzeniu wszystkiego i przekonaniu się że w meczu zabranie 2-3 kluczowych zawodników drużyny czasem lepiej zrezygnować z takiego meczu, ponieważ często gra całej drużyny opiera się zaledwie na kilku najważniejszych zawodnikach. Warto również sprawdzić terminarz rozgrywek drużyny. Często odpuszczają one sobie mniej ważne mecze, kiedy czeka ich w krótkim odstępnie czasu spotkanie na wyższym poziomie rozgrywkowym. Robią tak, ponieważ o wiele bardziej, zależy im by dobrze wypaść chociażby w Lidze Mistrzów.

Jak w każdym meczu, także w przypadku lepiej poświęcić trochę czasu by lepiej zapoznać się ze statystykami faworyta. Samo obstawienie bez wcześniejszym zapoznaniem się tematu, wcale nie gwarantuje nam zwycięstwa.

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Rodzajów zakładów bukmacherskich jest sporo. Wyróżniamy przede wszystkim rodzaje zakładów uzależnione od tego, kto je organizuje. Największym organizatorem takiej zakładów jest Totolotek, ale jest jeszcze kilka innych firm, które są uprawnione do organizacji takich zakładów. Jeżeli chcielibyśmy najprościej podzielić zakłady bukmacherskie na konkretne typy, to trzeba by było po prostu zastosować tutaj nazewnictwo uzależnione od tego, na jaką potyczkę sportową stawiamy.

Zdecydowanie najpopularniejsze są zakłady bukmacherskie online dotyczące piłki nożnej i tutaj obstawia się konkretny wyniki meczów. Bardzo popularne jest też obstawianie wyników żużla, obstawia się również wyniki gonitw koni, piłki siatkowej, koszykówki, tenisa lub Formuły 1. Zakłady bukmacherskie cieszą się ogromną popularnością Szczególnie w tych kategoriach, które są bardzo wąskie i na które konkretni ludzie się znają. Jeśli ktoś na przykład interesuje się wyścigami konnymi, to jest w stanie obstawić konia, który jego zdaniem najlepiej rokuje.

Bukmacherskie zakłady sportowe pozwalają wygrywać od kilkuset złotych, przez kilka tysięcy, a kończąc nawet na kilkudziesięciu tysiącach zł. Im bardziej nieprzewidywalny jest wynik i im mniej osób go obstawi, tym pojedyncza wygrana jest wyższa, dlatego też ludzie często decydują się właśnie na to, żeby takie zakłady jednak obstawiać. Rodzajów do wyboru jest wiele, więc każdy może sobie wybrać ten jego zdaniem najciekawszy. Warto spróbować w tym swojego szczęścia, bo może się udać.

Czym kierować się zakładając konto internetowe u bukmachera?

Niejednemu z nas marzy się wygrana dużych pieniędzy. Dlatego coraz chętniej spoglądamy w kierunku możliwości, jakie dają zakłady bukmacherskie. Dzięki Internetowi zawarcie zakładu bukmacherskiego jest znacznie prostsze niż kiedyś. Aby jednak zacząć się zakładać trzeba wybrać odpowiedniego bukmachera i założyć u niego konto.

Jaki jest najlepszy bukmacher? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak w poniższym tekście podpowiadamy na co zwrócić uwagę zakładając konto u bukmachera.

Na początku mała oczywistość. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie każdy bukmacher internetowy oferujący swoje usługi w języku polskim jest legalny. Jeżeli mieszkamy w Polsce i chcemy grać zgodnie z prawem, to musimy swój wybór ograniczyć wyłącznie do bukmacherów posiadających licencję Ministerstwa Finansów i tym samym odprowadzających stosowny podatek do naszego fiskusa. Wbrew pozorom lista legalnych bukmacherów jest dosyć długa i widnieją na niej podmioty posiadające ciekawą i atrakcyjną ofertę.

Głównym czynnikiem, którym zakłady bukmacherskie chcą nas przekonać do założenia konta jest bonus na start. Oczywiście warunki takiego bonusu na start u każdego bukmachera są inne, dlatego najlepiej zapoznać się z nimi na każdej stronie z osobna. W dużym uproszczeniu polega to jednak na obietnicy zwielokrotnienia naszego pierwszego depozytu, jeśli spełnimy określone warunki. Te warunki, to najczęściej konieczność kilkukrotnego obrotu naszym depozytem. Do bonusu na start niejednokrotnie na zachętę dodawany jest również darmowy zakład tzw. freebet o wartości około dwudziestu złotych.

Kolejną zachętą stosowaną przez zakłady bukmacherskie jest gra bez podatku. Zgodnie z obowiązującym prawem, gdy zawieramy zakład bukmacherski to od kwoty, którą uiszczamy bukmacher musi odprowadzić podatek My możemy zwielokrotnić tylko tą kwotę pomniejszoną. W takim wypadku ewentualna wygrana jest oczywiście niższa, bo operujemy niższą stawką. Aby nas zachęcić do gry niektóre zakłady stosują tzw. „happy hours”. Jest to czas, w którym możemy zawierać zakłady, w których wygrana, w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia będzie wyższa o 14%.

Rejestrując się u bukmachera musimy dopełnić szeregu formalności, między innymi wysyłając skan naszego dowodu osobistego. Aby nas nie zniechęcać niektóre zakłady bukmacherskie stosują tzw. rejestrację wstępną. Zakładamy konto, możemy zawrzeć zakład, a na dopełnienie reszty formalności mamy kilka dni.

Zdrapki – opłacalne czy strata pieniędzy?

Każdy z nas chociaż raz bawił się w drapanie. Są różne szkoły, jedni robią to monetą, inni paznokciem. I obie metody są dobre, jeśli pod ścieralną warstwą zobaczymy napis wygrana. Euforię, która temu towarzyszy niektórzy porównują z momentem zakochania, czują w brzuchu motyle. Kolorowe, błyszczące, kuszą wielkimi pieniędzmi za stosunkowo niewielki koszt. Zdrapki, bo o nich mowa są alternatywą dla innych gier i zabaw hazardowych. I o ile niektórzy rzeczywiście traktują to jako zabawę, to zdarzają się przypadki uzależnienia, od wydawało by się niewinnej rozrywki. W tym również trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia. Dużo zależy od szczęścia. Czasem kupując jedną sztukę, zdarzy się wysoka wygrana. Niekiedy kupując sto sztuk, nie odzyskamy naszego wkładu. Jeśli uśmiechnie się do nas szczęście to wypłata jest czystą formalnością i można ją zrealizować w dowolnym punkcie. Do wyboru są dwie formy, gotówka lub wymiana na kolejne zdrapki. Decyzja należy do nas.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author