Silesion.PL

serwis informacyjny

Legalne zakłady bukmacherskie w internecie

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce nieustannie się rozwija. Logo tych firm widzimy często na koszulkach naszej ulubionej drużyny piłkarskiej czy siatkarskiej. Firmy te również coraz bardziej ochoczo wykupują płatny czas antenowy w pasmach reklamowych. Zaznaczają również swoją obecność dziesiątkami banerów reklamowych w Internecie promując swoją działalność w tym medium. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, czy zakłady bukmacherskie w Internecie są legalne? Odpowiedź nie jest oczywista.

Samo posiadanie strony internetowej w języku polskim niestety nie świadczy o legalności zakładów. Na co zwracać więc uwagę? O tym poniżej.

Przede wszystkim każda firma, która chce legalnie działać na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej powinna posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów. Oczywiście naturalną konsekwencją posiadania takiego zezwolenia jest konieczność odprowadzania podatków do polskiego budżetu. Jak sprawdzić, czy firma takie zezwolenie posiada? Najprościej można taką informację uzyskać na stronach internetowych Ministerstwa Finansów. Udostępnia ono listę wszystkich podmiotów zarejestrowanych legalnie w Polsce. Jeżeli firma wobec której mamy wątpliwości na takiej ministerialnej liście widnieje, powinno to takie wątpliwości dotyczące legalności jej działania rozwiać.
Istnieją jednak prostsze sposoby, aby sprawdzić, czy zakłady bukmacherskie w Internecie są legalne.

Firma, która stara się o polską koncesje i chce przyjmować zakłady bukmacherskie w Internecie musi spełniać dwa warunki. Pierwszym z nich jest posiadanie domeny internetowej z końcówką. pl. Wielokrotnie zapewne natknęliśmy się na stronę zakładów bukmacherskich, która posiadała adres zarejestrowany pod domeną. com. Nie powinniśmy na takich stronach się rejestrować, ani też obstawiać, gdyż grozi to konsekwencjami ze strony naszego fiskusa.

LegalnI bukmacherzy w Polsce

Firma świadcząca zakłady bukmacherskie musi mieć również siedzibę na terytorium Polski. Zakłady mające swoją siedzibę poza granicami Polski nie mogą działać legalnie na terytorium RP, dlatego powinniśmy również zajrzeć do danych kontaktowych bukmachera. Jeżeli widnieje w nich adres odsyłający nas na Cypr czy Maltę, wówczas powinna nam zapalić się czerwona lampka.
Warto znać odpowiedź na pytanie, czy zakłady bukmacherskie w Internecie są legalne. Trzeba mieć świadomość, że gra w nielegalnych zakładach może mieć dla nas dość nieprzyjemne konsekwencje i wiązać się ze srogą karą finansową. Gra w nielegalnych zakładach to również znacznie mniejsze bezpieczeństwo naszych danych osobowych, a także naszego depozytu. Dlatego, pomimo tego że oferty takich zakładów wydają się atrakcyjniejsze, to musimy sobie zadać pytanie, czy to nam się na pewno opłaci.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce 2019
Nr..legalny bukmacherlicencja odstrona www
1Fortuna23.01.2012efortuna.pl
2Milenium16.02.2012milenium.pl
3STS21.02.2012sts.pl
4Totolotek20.06.2013totolotek.pl
5Etoto28.11.2014etoto.pl
6forBET04.05.2016iforbet.pl
7LVbet13.05.2016lvbet.pl
8Totalbet22.03.2018totalbet.pl
9PZBuk28.06.2018pzbuk.pl
10Betclic26.09.2018betclic.pl
11BetFan29.10.2018betfan.pl
12eWinner30.10.2018ewinner.pl
13Superbet30.10.2017superbet.pl
14Typiko28.11.2018typiko.pl
15Traf-ZW30.11.2018trafonline.pl
16Polski Bukmacher03.01.2018noblebet.pl i okbet.pl
Aktualny stan na 03.01.2019

Z drugiej strony wśród legalnych zakładów bukmacherskich panuje coraz większa konkurencja. Na liście Ministerstwa Finansów widnieje już kilkanaście podmiotów. Podmioty konkurujące na tym rynku oferują coraz ciekawsze rozwiązania i promocje, dlatego każdy gracz powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Bukmacherzy internetowi – gdzie grać bez podatku?

Gra u legalnego bukmachera w Polsce jest obarczona koniecznością odprowadzenia podatku od zadeklarowanej przez nas stawki zakładu. Stawka takiego podatku wynosi dwanaście procent i w praktyce oznacza to, iż ewentualna nasza wygrana to iloczyn kursu naszego zakładu i stawki pomniejszonej o podatek. W związku z tym możemy wygrać mniej, niż moglibyśmy w przypadku, gry za pełną stawkę.

Taka sytuacja z perspektywy gracza jest mało atrakcyjna, dlatego zakłady bukmacherskie wychodzą typerom naprzeciw organizując różne promocje powiększające ewentualną wygraną. Z perspektywy zakładów bukmacherskich oferowanie podwyższonych wygranych jest trudnym przedsięwzięciem, gdyż nikt nie chce zarabiać mniej niż mógłby. Lecz z drugiej strony, oferowanie takich promocji jest bardzo ważnym orężem w walce konkurencyjnej.

Gdzie najlepiej grać bez podatku? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ promocje dotyczące gry bez podatku często mają charakter epizodyczny i zmienny. Jednak wiele z zakładów bukmacherskich ma ciągle w swojej ofercie taką promocję.

Ciekawie wygląda promocja bukmachera forBET pod nazwą „Ranne granie”. Jeżeli spełnimy wszystkie kryteria promocji wówczas możemy do naszego kuponu dodać zdarzenie specjalne, które podwyższy kurs kuponu o 14%. Łączny kurs takiego kuponu musi wynosić co najmniej 1, 5 i muszą na ten kurs składać się co najmniej cztery zdarzenia (łącznie z bonusowym). Z promocji możemy skorzystać codziennie w godzinach od 6:00 do 12:00 (stąd nazwa) a termin jej obowiązywania to 31 marca.

Grę bez podatku oferują również WZB Milenium w promocji „Happy Hours”. Promocja polega na tym, iż w ciągu jednej, wybranej godziny (codziennie innej) możemy zawrzeć zakład, którego kurs bukmacher zwiększy o 14%. Ciekawostką jest tu również obowiązywanie takiej promocji w wybranych punktach stacjonarnych podawanych codziennie na stronie internetowej bukmachera.

Również Totolotek oferuje zawieranie zakładów bez podatku. W promocji „Gram grubo” możemy zawrzeć taki zakład, jeśli spełnimy wszystkie kryteria. Promocja dostępna jest we wszystkie piątki, w dniach meczów reprezentacji Polski oraz w dniach meczów w europejskich pucharach. Cechą wspólną wszystkich tych opcji jest kurs naszego kuponu, który musi wynosić co najmniej 2, 0. W piątki nasz zakład musi być zawarty na kwotę co najmniej 100 złotych, natomiast w pozostałych opcjach na kwotę co najmniej 20 złotych.

Ostatnią propozycją jest oferta zakładów bukmacherskich Fortuna, czyli kolejne „Happy Hours”. Oferta ta jest dostępna na godzinę przed rozpoczęciem wybranych konkursów w skokach narciarskich, bądź też na godzinę przed rozpoczęciem meczu naszej krajowej Ekstraklasy. Po spełnieniu wszystkich warunków, z których głównym jest minimalna stawka zakładu wynosząca 20 złotych nasza ewentualna wygrana zostanie powiększona.
Warto pamiętać, aby za każdym razem przed zawarciem zakładu w promocji sprawdzić jej regulamin.

Ranking mobilnych aplikacji bukmacherskich

Aplikacja bukmacherska to idealna rzecz dla fana obstawiania. Aplikacja do zakładów umożliwia postawienie zakładu każdemu kto może ją zainstalować a więc osobie ze smartfonem lub innym urządzeniem, czyli tak naprawdę prawie każdemu. Jednak kiedy przychodzi wybrać najlepszą na własne potrzeby aplikację pojawiają się schody. Każdy ma inne wymagania w stosunku do takiej aplikacji i ciężko zadowolić wszystkich.

Cechy dobrej aplikacji bukmacherskiej

Najważniejszą cechą dobrej aplikacji bukmacherskiej są przede wszystkim oferowane przez nią kursy. W końcu mało kto decyduje się na obstawianie bez możliwości dobrego zysku. Warto także przyjrzeć się co ma do zaoferowania konkretna aplikacja. Czy będą to jedynie najpopularniejsze ligi, czy może mniej ważne mecze? Im bogatsza oferta, tym więcej osób skusi się na skorzystanie z takiej aplikacji. Do skorzystania z mobilnej aplikacji użytkowników skusi także dobry bonus. Im lepsza bonus to z pewnością więcej osób zdecyduje się na skorzystanie z mobilnej aplikacji do zakładów. Dodatkowym atutem każdej aplikacji, niezależnie do czego przeznaczonej, jest jej czytelność i łatwa nawigacja, dzięki czemu jej użytkownik nie ma problemu z korzystaniem z niej.

Ranking najlepszych aplikacji bukmacherskich

Bukmacherzy stale rozwijają swoje mobile aplikacje, aby zachęcić jak największą ilość osób do korzystania z nich. Wręcz prześcigają się z promocjami, by sprawić swoją aplikację jak najbardziej przyjazną dla użytkowników. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych aplikacji do obstawiania online.
Bukmacher > Cechy aplikacji > Dostępne bonusy

 • STS
  – bardzo szeroka oferta zakładów
  – funkcja cash-out
  – bonusy w poniedziałki o wysokości od 20 do 100 zł
  – darmowy zakład o wysokości 25 zł i bonus 100% przy kwocie do 500 zł
 • Fortuna
  – bardzo dobra oferta cashback
  – sprawna nawigacja strony
  – bonus 10 zł za darmo w FKP
  – zakład bez ryzyka do 115 zł – cashback
  – bonus 100% przy kwocie do 400 zł
 • Totolotek
  – szeroka oferta zakładów na piłkę nożną
  – wysokie kursy
  – gra bez podatku w każdy piątek
  – gra bez podatku w aplikacji mobilnej
  – bonus 100% przy kwocie do 1111 zł oraz 25 zł freebet

Wybór najlepszej aplikacji mobilnej do obstawiania online to wcale nie jest taka prosta sprawa. Decydując się na korzystanie z takiego rozwiązania najlepiej sprawdzić, co każda z dostępnych na rynku aplikacji bukmacherskich ma do zaoferowania, aby w pełni spełniała nasze oczekiwania. Dodatkowo dobre bonusy z pewnością jeszcze bardziej przekonają nas do korzystania z konkretnej aplikacji.

System Bukmacherski – 100% Wygranej

System nazywany Sure bets, w którym wygrywa się dosyć mało (zależy od kapitału), jednakże nasza wygrana jest pewna w 100%. Nie znając się w ogóle na sporcie osiągamy zysk. W skrócie omawiając zasadę tego systemu, stawiamy na zawyżone kursy bukmacherów w taki sposób, aby każda z możliwych sytuacji wygenerowała nam zysk. Często zdarza się, że kursy różnych bukmacherów znacznie się różnią od siebie (co my będziemy wykorzystywać) nawet o 0, 5 wyżej lub niżej. Jedynymi wymogami tego systemu jest rejestracja u kilku bukmacherów internetowych, posiadanie kapitału, oraz dla wielkiego ułatwienia, posiadanie konta w  Skrill (dawniej Money Bookers)

W przypadku odnalezienia sure bets na zdarzenie sportowe, które odbędzie się tego samego dnia lub dnia kolejnego, a my nie posiadamy kapitału u bukmachera internetowego, który oferuje nam najwyższy kurs, korzystamy właśnie z Money Bookers. Wykonanie takiego przelewu jest natychmiastowe!! W przypadku tradycyjnego przelewu zmuszeni jesteśmy oczekiwać na przypływ gotówki klika dni. Powracając do systemu, nazywanego 100%, musimy odnaleźć sure bets’a. Oczywiście możemy analizować i przeglądać kursy różnych bukmacherów lub korzystać z olbrzymiej wiedzy, jaką oferuje nam Internet, oraz ogromna ilość serwisów poświęconych zakładom sportowym.

Jak obliczamy Sure Bets?Aby obliczyć, czy marża bukmachera dla podanych kursów będzie ujemna, czyli wystąpi sure bet, korzystamy ze wzorów:

 • Dla zdarzeń trójdrogowych (1, x, 2, np. piłka nożna):
 • Marża(%) = (1/1) + (1/x) + (1/2)
 • Dla zdarzeń dwudrogowych ( 1, 2, np. tenis):
 • Marża(%) = (1/1) + (1/2)
 • Sure Bet występuje tylko wtedy, gdy marża jest od –1 do 0.

Przykład:
07/01/2005 Turkey Cup
Vitesse Arhen – Malmo FF
Kursy:
1 –2. 40
x – 3. 50 (inny bukmacher)
2 – 4. 50 (inny bukmacher)

Zakładając, że chcemy przeznaczyć kapitał w wysokości 100 zł na to spotkanie, dzielimy procentowo nasze pieniądze w ten sposób, aby otrzymać przy każdym możliwym rezultacie zwrot postawionego całego kapitału plus zysk.

Czyli stawiamy:
1 – 46. 07 % kapitału (46, 07 zł)
x – 29. 85 % kapitału (29, 85 zł)
2 – 24. 08 % kapitału (24, 08 zł)
suma kapitału 100 zł.

W przypadku wygranej:
1 – 46, 07 zł * 2, 40 (kurs) = 110, 57 zł
x – 29, 85 zł * 3, 50 = 104, 48 zł
2 – 24, 08 zł * 4, 50 = 108, 36 zł.

Powiem szczerze, że nie zawsze chce mi się za każdym razem sprawdzać, czy występuje sure bets. Dlatego namawiam do korzystania z serwisów. Jednym z nich jest BetBrain. Serwis wynajduje nam sure bets’y, udostępnia kalkulator do obliczeń, dzięki któremu szybko dowiemy się, ile postawić na dane spotkanie, oraz ile otrzymamy zysku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024