Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak obstawiać aby wygrać? Zakłady bukmacherskie – porady.

Obstawianie wyników zdarzeń sportowych (i nie tylko) od zawsze przyciągało rzesze chętnych na tego typu rozrywki. Dreszczyk emocji związany z rywalizacją, a także łatwe pieniądze od zawsze rozpalały wyobraźnię przyciągając kolejnych amatorów hazardu. I to nie tylko zaślepionych możliwością (w ich domyśle) łatwej wygranej hazardzistów, ale również kibiców.

To właśnie dla kibiców hazard stanowi dodatkowy smaczek śledzenia tej czy innej dyscypliny sportu. Dodatkowe emocje, które potrafi dostarczyć legalny bukmacher są nie do przecenienia. Zwłaszcza jeśli interesujesz się całą ligą, jak choćby Liga Angielska, a nie jesteś skupiony na jednej drużynie. Może to bowiem prowadzić do subiektywnych ruchów nakierowanych na „Twoją” drużynę.
Z drugiej strony jeśli traktujesz to tylko w kategoriach rozrywki, to co prawda nie zdobędziesz raczej wielkich pieniędzy. Ale również zyskasz dodatkowe wrażenia podczas oglądania meczu. A legalny bukmacher z bogatą ofertą na pewno Ci to umożliwi. Nie wspominając o łatwości z jaką jest dostępny czy to punkcie, czy przez Internet.

Bukmacherka – warto czy nie?

Czy kiedyś zastanawialiście się nad tym jakie korzyści mogą przynieść nam zakłady bukmacherskie? Z pewnością tak. Większość osób, które chociaż trochę interesują się sportami, albo którym przy oglądaniu meczu nie wystarczą tylko emocje związane z samym oglądaniem, tylko potrzebują też dodatkowej adrenaliny w postaci postawionego kuponu.

Tutaj pojawia się też drugie pytanie, czy warto rozpoczynać swoją przygodę z tak bardzo wciągającym hazardem jakim są zakłady bukmacherskie? Wydaje mi się, że odpowiedzi będzie tyle ile mamy użytkowników. Niektórzy wypowiedzą się za tym że warto grać, inne grono, że absolutnie nie warto z tym zaczynać, bo przegrywa się tylko pieniądze, a jeszcze inni że można spróbować, bo przecież zawsze można przestać grać.

I właśnie, w tym wszystkim chodzi o to, że wcale nie tak łatwo przestać grać, a korzyści z zakładów są zazwyczaj niewielkie, lub wcale ich nie ma, ludzi czerpiących z tego konkretny zysk można policzyć na palcach jednej ręki, a najgorszy możliwy scenariusz to utrata całej swojej gotówki.

Hobby czy uzależnienie?

Kiedy już zaczynamy grę staje się to na początku dla większości hobby, albo podniesieniem poziomu adrenaliny podczas rozgrywek ulubionego zespołu. W większości przypadków jest tak, że na początku wygrywamy, albo chociaż jesteśmy tak zwane zero. Cieszymy się, bądź podchodzimy do tego w taki sposób, że dzisiaj się nie udało to może za jakiś czas zagram i się uda. Ale po pewnym czasie przeradza się to w uzależnienie i to jest właśnie ten najgorszy stan. Znajdując się w nim, nie mamy kontroli nad tym co robimy. Kiedy wygrywamy, jest świetnie, ale jest nam ciągle mało. Natomiast kiedy przegrywamy, staramy się jak najszybciej odrobić straty, które ponieśliśmy, najlepiej już, teraz.

Obstawiamy wszystko co tylko możliwe, tylko po to, żeby w naszym mniemaniu zarobić, ale tak na prawdę wychodzimy na tym tylko gorzej. To jest wtedy jak najgorsze uzależnienie, z którego nie jest łatwo wyjść, robimy wszystko żeby nie przegrywać, żeby odzyskać nasze pieniądze, a tak na prawdę tracimy kolejne i kolejne środki, które w pierwotnym założeniu mieliśmy przeznaczyć na nasze rachunki, utrzymanie, bądź inne wydatki, a nagle okazuje się, że zostaliśmy z niczym.
Dlatego należy uważać podczas zagłębiania się w tę, jak to niektórzy nazywają zabawę, gdyż może to się źle dla nas skończyć. Musimy być ostrożni i zawsze trzeba postarać się zapanować nad emocjami, które w danej chwili biorą górę nad naszym rozsądkiem.

Zwycięski kupon

Zwycięski kupon zawsze powoduje uśmiech na twarzy każdego gracza. Szybko wypłacamy gotówkę i obstawiamy kolejne spotkania, jednak przez napływ emocji często zapominamy o kilku bardzo ważnych kwestiach. Decyzje podjęte pochopnie są fatalne w skutkach. Pamiętaj, że jeden poprawnie wytypowany kupon to jeszcze nie zysk, jeśli kolejne pięć będzie wytypowane błędnie. Czego się strzec? Jak obstawiać, by wygrać? Oto kilka porad, które pomogą Ci podejść do tematu mądrze i zagwarantują sukces.

Przede wszystkim dokładnie analizuj każde spotkanie. Nie obstawiaj pełen emocji, zaraz po tym jak odbierzesz gotówkę z poprzedniego wygranego kuponu. Swoje wygrane pieniądze możesz bardzo szybko stracić, a razem z nimi zniknie entuzjazm i frajda z gry. Skup się, usiądź, przejrzyj statystyki. Jeśli obstawiasz sporty drużynowe sprawdź, czy może kluczowy zawodnik nie nabawił się ostatnio kontuzji i nie wystąpi w najbliższym spotkaniu. Brak jego osoby może poważnie osłabić nawet faworyta!

Zakłady bukmacherskie mają dawać dużo emocji i przy okazji generować zyski do naszego portfela. Emocje są, a zysków brak, dlaczego? Kolejny raz na Twoim kuponie spośród siedmiu typów jeden był błędny? Taka sytuacja przydarzyła się każdemu grającemu. Jak jej zapobiec? Pamiętaj – nie daj się ponieść fantazji dużego kursu. Obstawianie np. siedmiu spotkań stworzy na prawdę korzystny kurs, ale szanse na trafienie takiego kuponu są bardzo niskie. Wystarczy jeden błąd i swój wydruk od bukmachera możesz wyrzucić do kosza. Korzystne jest obstawianie dwóch lub trzech spotkań. Lepiej wygrać mniej, lecz częściej – niż nie wygrać wcale.

Pewniaki i podbijanie kuponu

Pewniaczek! Tak, chyba każdy gracz ma swoje “pewniaczki“, które i tak często zawodzą, a my ciągle je obstawiamy. Jeśli zakład bukmacherski oferuje kurs 1. 20 na drużynę “A” – na drużynę “B” 10. 50, to przecież tracił Ci się pewniak! Właśnie problem polega na tym, że nie. Taka sytuacja ma związek z problemem, który został opisany akapit wyżej. Mamy na kuponie już trzy spotkania, ale dodamy do niego jeszcze dwa pewniaczki “dla podbicia kursu”. To bardzo częsty BŁĄD! W ofercie bukmachera NIE MA PEWNIAKÓW. Nie raz zdarzyło się, że faworyt przegrał z trzecioligowcem. Tworząc kupon ogranicz ilość typów i nie ryzykuj. “Podbicie kursu pewniakiem” może zakończyć się fiaskiem i cały kupon będzie przegrany.

Kolejną metodą jest tworzenie kuponów MAXIKOMBI. To kupon kombinowany, który ma za zadanie sprawić, że wygrywamy mniej, lecz dużo częściej. Skorzystanie z tego typu usługi to tworzenie np. kilku zakładów AKO w jednym. Dzięki temu, mimo jednego czy dwóch błędów – wciąż mamy zysk, a kupon jest wygrany. W MAXIKOMBI swoje zakłady układasz w grupy. Dla udogodnienia każdą z grup możesz objąć inną stawką. W przypadku systemu opartego na 12 grupach możesz popełnić od jednego aż do jedenastu błędów.

Nie obstawiaj drużyny, tylko dlatego, że to Twoi ulubieńcy. Swoje włożone w kupon pieniądze można łatwo stracić obstawiając zespół, któremu jesteśmy wierni. Mimo prognoz i statystyk, które bardziej przechylały szalę na rzecz przeciwnika, Ty postawiłeś na “swoich”. Wierność to cenna cecha, jednak nie zawsze podążanie tą ścieżką jest dobrym pomysłem.

Lepiej obstawiać zakłady online czy w punkcie naziemnym?

Wiele osób często bije się z myślami, czy lepiej jest obstawiać w na internetowych stronach bukmacherów, czy jednak w ich naziemnych lokalach. Wiele osób wraz z początkami zakładów bukmacherskich online przypuszczano, ze bardzo szybko poznikają z ulic te naziemne lokale. Jednak do dnia dzisiejszego jest ich bardzo lokali bukmacherskich, a nawet miejscami zaczynają przybywać jeszcze bardziej. Tak samo jak w przypadku każdej innej sytuacji większość przejawia słomiany zapał, a jak przychodzi, co do czego to jednak większość osób woli pójść do stacjonarnego bukmachera, gdzie ma pewność wypłaty gotówki niż błądzić po internecie – zwłaszcza te osoby, które nie są z technologią za pan brat.

Źródło zdjęcia: picswe.com
  • Wady i zalety obstawiania przez internet

Internet ma oczywiście bardzo dużo zalet przede wszystkim ze względu na swoja powszechność i możliwość obsługiwania go praktycznie z każdego urządzenia takiego, jak komputer oraz smartfon czy tablet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych najbardziej zalatanych osób oraz dla tych lubiących posiedzieć w domu przed ekranem komputera, gdzie na spokojnie może wszystko przeanalizować oraz podjąć decyzję. Jednak internetowe obstawianie ma zdecydowanie więcej zalet, inne to m. in. lepsze kursy, bonusy u bukmachera oraz wyższe limity. Co ciekawsze podczas obstawiania przez internet twoje zakłady są zwolnione z podatku, który u naziemnego bukmachera jest odejmowany bezpośrednio od twojej wygranej.

  • Wady i zalety obstawiania u naziemnego bukmachera

Lokale bukmacherskie są o tyle dobre, że nie traci się na nie całego dnia tylko wchodzi się, podejmuje decyzję, wypełnia zgodnie z nią decyzje, dokonuje formalności oraz płatności i wychodzi. Później może załatwiać swoje sprawy. Następnego dnia można podejść sprawdzić, czy faktycznie się wygrało i wypłacić swoją nagrodę. Zakład bukmacherski jest również pewnością przy wypłacie gotówki. Co prawda internetowi bukmacherzy również maja specjalne systemy, które w momencie wygranej kuponu zostaje przekierowany przelew na ich konto, jednak to nie jest to sam, co otrzymanie gotówki do ręki.

Odpowiedź na pytanie, gdzie lepiej grać, tak naprawdę znasz ty sam. Oczywiście są różnice pomiędzy kursami oraz innymi charakterystycznymi elementami każdego zakładu, jednak chodzi przede wszystkim o wygodę. To jaką jesteś osobą definiuje sposób, w który będziesz grać. Co za tym idzie, jeśli nie lubisz ślęczeć przed ekranem komputera lub smartfona, lecz pójść do zakładu naziemnego i tam wypełnić kupon podjąć konkretną męską decyzje i mieć to z głowy, a nie analizować przez cały dzień i później bić się ze swoimi myślami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author