Silesion.PL

serwis informacyjny

Zakłady bukmacherskie. Rodzaje graczy u bukmachera

Ze względu na różnorodność celów, wiedzy, podejścia, obracanych środków i przede wszystkim – gry o pieniądze, można wyróżnić wielu rodzajów graczy, obstawiających zakłady u bukmacherów. Jedni są pożądani przez bukmacherów, inni marginalizowani lub blokowani. Jacy gracze korzystają z usług zakładów wzajemnych

Bukmacherzy segregują graczy ze względu na uzyskanie od nich możliwie najwyższych zysków. W końcu jedni zostawią sporo gotówki, a inni postarają się oskubać bukmachera (nie zawsze czystymi metodami). Zakłady klasyfikują graczy na podstawie takich danych jak: za ile grają, co obstawiają, jak często, ja długo, czy grają na powtarzające się w krótkim czasie zakłady, jak często i jak dużo wygrywają. Gracze dużo wygrywający na „ligach egzotycznych” zawsze będą bardziej podejrzani od tych obstawiających AKO na popularne rozgrywki europejskie.

Kim są typerzy bukmacherscy?

  • B jak Bonus abuser. Tzw. bonusowcy polują na wszelkiego rodzaju bonusy powitalne dla nowych graczy. Są bardzo nielubiani i tępieni przez bukmacherów. Wykazują małą lojalność, często dokonują rejestracji na fałszywe dane i nie przynoszą zysków zakładom. Posiadają pewną wiedzę niezbędną do skutecznego obstawiania (aby móc spełniać wymogi obrotu przed wypłatą środków) i operują wysokimi depozytami i stawkami.
  • C jak Cheater. Cheater to inaczej oszust. Oszustów w bukmacherce jest wielu. Począwszy od oferujących złote typy za drobną opłatą, po kombinatorów szukających błędów technicznych u bukmachera (niezmienione jeszcze kursy, niezablokowane kursy podczas zakładów live). Oszuści grają nieetycznie, a bukmacherzy starają się przed nimi zabezpieczyć odpowiednimi zapisami w regulaminach.
  • K jak kobieta. Kobiet obstawiających u bukmacherów jest niesłychanie mało. Szacuje się, że jest to mniej niż 5% wszystkich graczy. Nie oznacza to jednak, że pozakładanych kont na kobiece dane jest tak mało. Gracze często wykorzystują dane swoich żon/partnerek by móc zakładać kolejne konta i starać się oskubać bukmachera (poprzez zbieranie bonusów, grą na surebety). Konta kobiet są dokładniej monitorowane i weryfikowane podczas rejestracji.
  • N jak Normal. Zwyczajni gracze, którzy obstawiają mniej lub bardziej regularnie. Ich stawki nie są szczególnie wygórowane, chętnie korzystają z bonusów, obstawiają zakłady AKO czy Systemowe, nie stosują żadnych technik gry w celu oskubania bukmachera, cieszą się samą grą i okazjonalnymi wygranymi. Nie mają planu gry i często grają emocjami. W dłuższej perspektywie zawsze zapewniają bukmacherom zysk.
  • S jak Smart. Mądrzy gracze mają pewne doświadczenie i plan na grę. Stosuję wiele technik stawkowania, obstawiają za większe pieniądze i bardzo często mają ograniczone przez bukmacherów limity. W dłuższej perspektywie mogą swoją grą wychodzić na plus.
  • S jak Surewin hunter. Surebetowiec to gracz doświadczony I bardzo nie lubiany przez bukmacherów. Obstawia on stosując system surebetów (gwarantujących wygraną), dlatego zakłady wprowadzają na tego typu gracza najostrzejsze limity stawek.
  • T jak Trader. Trader specjalizuje się w handlowaniu kursami na giełdzie zakładów bukmacherskich. Posiada dużą wiedzę, często wykorzystuje dodatkowy program komputerowy, a wysokość stawek nie jest dla niego problemem. Rola zawodowego Tradera to często marzenie wielu graczy.
  • V jak VIP. Gracz specjalny/ważny (very important person) to ten, który obstawia za duże kwoty. Najczęściej nie stosuje zaawansowanych technik obstawiania, dlatego sporo przegrywa. Typuje popularne zdarzenia, gra emocjami, stać go na duże ryzyko. Bukmacherzy uwielbiają takich typerów, na których sporo zarabiają. Często mają dla nich przygotowane dodatkowe bonusy, zwiększone limity obstawiania czy nawet upominki rzeczowe.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024