Silesion.PL

serwis informacyjny

5 sposobów, jak nie stracić fortuny u bukmachera

Zakłady bukmacherskie i możliwość obstawiania meczy ulubionej drużyny, stały się w ostatnich latach wyjątkowo popularną rozrywką. Szczególnie do wzrostu zainteresowania typowaniem zawodów sportowych przyczynił sie rozwój bukmacherów online. Łatwy dostęp do tej formy hazardu sprawił jednak, iż równie łatwo stracić pieniądze, szczególnie gdy jest się mało doświadczonym i mało odpornym psychicznie graczem.

Jak więc grać, by nie dać się ograć bukmacherowi i jak uniknąć ryzyka popadnięcia w nałóg obstawiania? Przedstawiamy pięć sprawdzonych sposobów.

1. Wydawaj tylko pieniądze przeznaczone na rozrywki

Gra u bukmachera ma być zabawą – frajdą wynikającą z twojej znajomości sportu. A skoro traktujemy ją jako przyjemność – pamiętajmy, by środki na grę przeznaczać ze swojej puli gotówki przeznaczonej na przyjemności. Dobrą praktyką jest więc “odmówienie” sobie innej frajdy, by właśnie te pieniądze przeznaczyć na grę. Jeśli raz czy dwa odmówisz sobie wyjścia do pubu czy nie kupisz nowych butów – zauważysz wartość swoich pieniędzy. I dwa razy zastanowisz się, czy na pewno ryzykować ich utratę w razie niepowodzenia u bukmachera.

2. Nie wierz w serie

Nawet doświadczeni gracze ulegają złudzeniu prawa serii. Często wydaje się nam, że sukces w trzech kolejnych dniach oznacza pewność wygranej także i dnia czwartego. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, by patrzeć na grę oczami statystyka. Z matematycznego punktu widzenia każdy mecz to osobne zdarzenie. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym lepiej dla ciebie. Wygrywasz kilka razy z rzędu? Świetnie, ale to nie oznacza, iż musisz zagrać kolejny raz. Zawsze indywidualnie patrz na swoje realne szanse i powiedz “nie” w razie wątpliwości.

3. Zagraj na papierze

Raz na jakiś czas warto zabawić się w typowanie bez wydawania pieniędzy. To proste – gdy kusi cię postawienie na długą “tasiemkę” meczy lub chciałbyś sprawdzić swoją znajomość 2. Ligi Białoruskiej – postaw kupon wirtualny. Zapisz kursy na kartce, sprawdź całość po zakończeniu gry. Taka gra “na sucho” pozwoli ci przypomnieć sobie i uświadomić, jak ryzykowne może być obstawianie bardziej niszowych wydarzeń sportowych.

4. Nie graj na siłę

Jest sobota wieczór a ty nic nie postawiłeś? I bardzo dobrze. Jeśli tylko wahasz się przed postawieniem kuponu, który budzi twoje wątpliwości, lepiej będzie gdy zwyczajnie odpuścisz. Pamiętaj, grasz dla przyjemności, a nie z obowiązku. Nie zagrasz dziś, to zagrasz jutro! Szkoda marnować środki na niepewne spotkania. Oderwanie się od rutyny regularnego obstawiania jest też bardzo ważne, jeśli poważnie podchodzisz do kwestii ryzyka związanego z uzależnieniem od hazardu.

5. Odegraj się pojutrze

Najczęściej popełnianym przez graczy błędem jest chęć “odegrania się” zaraz po przegraniu kuponu – zwłaszcza, gdy miał on być pewniakiem. Szybko szukamy wówczas ryzykownych kursów, stawiamy na nieznane nam sporty czy ligi – byle tylko odzyskać to, co straciliśmy. Nie trzeba oczywiście dodawać, iż jest to prosta droga do dalszych strat. Zastosuj więc prostą zasadę – po porażce nie graj impulsywnie. Daj sobie czas na znalezienie gry, która będzie mieć realny, dobry kurs, i w przypadku której twój kupon będzie odzwierciedlał twoją sportową wiedzę. Nie szukaj dróg na skrót.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024