Silesion.PL

serwis informacyjny

Kenny Saief wraca do Lechii Gdańsk

Reprezentant USA Kenny Saief wraca do Lechii Gdańsk. Zawodnik dołączy do Biało-Zielonych na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/21.

Kenny Saief to 26-letni skrzydłowy, który ma 176 cm wzrostu. Ostatnie pół roku spędził w naszym klubie na wypożyczeniu. W Biało-Zielonych barwach rozegrał do tej pory 11 spotkań, w których zapisał na swoim koncie bramkę oraz asystę.

Cieszę się, że Kenny wraca do naszego zespołu. Znamy jego możliwości, a on sam poznał realia polskiej ligi, co jest dużym atutem w kontekście wkomponowania go do drużyny. Chcemy aby obcokrajowiec był nie tylko uzupełnieniem składu, ale jego realnym wzmocnieniem. Wierzę, że z Kennym będziemy lepszą drużynąpowiedział trener Lechii, Piotr Stokowiec.

Saief rozpoczął swoją karierę w Izraelu, gdzie grał w juniorskich zespołach Maccabi Hajfa, Hapoelu Hajfa, Maccabi Netanya oraz Beitaru Tubruk. W 2008 roku przeszedł do TSV 1860 Monachium. W Niemczech przez 2 sezony występował w zespole U-19 po czym wrócił do Izraela. Został zawodnikiem Ihud Bnei Sakhnin. W kolejnych latach grał w Hapoelu Hajfa, Ironi Kiryat Shmona oraz Hapoel Ramat ha-Sharon. W 2014 roku przeszedł do KAA Gent, w którym grał przez 3,5 roku. Od 2018 roku jest zawodnikiem Anderlechtu, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego. W zeszłym roku przez kilka miesięcy był wypożyczony do Cincinnati FC.

26-latek jest również reprezentantem USA. Występy w kadrze narodowej rozpoczął jednak od reprezentowania Izraela. W barwach kraju z Bliskiego Wschodu zagrał w 13 spotkaniach drużyn młodzieżowych i w 2 towarzyskich meczach seniorskiej reprezentacji. W 2017 roku Saief zadecydował się na grę w reprezentacji USA, w której rozegrał 4 mecze.

Zawodnik dołączy do drużyny po kilku dniach treningu indywidualnego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024