Czytasz: Wodny plac zabaw w miejscu kopalni. Zobacz wizualizacje

Wodny plac zabaw w miejscu kopalni. Zobacz wizualizacje

Firma z Krakowa zrealizuje projekt wodnego placu zabaw. Raj dla dzieci powstanie w centrum Jaworzna. Maluchy zagoszczą tam dopiero w przyszłym roku.

Wczoraj miasto podpisało kluczową umowę. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z budową wodnego placu zabaw na plantach. Realizacją projektu zajmie się firma Gardenbud, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Inwestycja będzie kosztowała 5,9 miliona złotych.

Wodne szaleństwo 

Na jaworznickich plantach pojawi się sześć kręgów z płynącą w wyżłobionym korycie wodą. Będzie ona opływać platformę w centrum największego kręgu, gdzie umieszczony zostanie wodny plac zabaw. Powierzchnia placu zostanie pokryty bezpieczną, antypoślizgową gumową wykładziną. Znajdzie się tutaj kilkanaście podświetlanych, wodnych atrakcji dla dzieci. Będą kolorowe fontanny, "wiatraczki" rozpryskujące wodę, wielobarwne agregaty do wytwarzania kurtyn wodnych itp. 

Brzegi betonowych kręgów będą miały budowę tarasową. Na niewielkich tarasach znajdą się pokryte drewnem miejsca do siedzenia. Plac zaprojektował Robert Skitek z pracownią RS+. Do jego najpopularniejszych prac należy m.in.: niedawno wyremontowane nabrzeże nad jeziorem paprocańskim. 

>> WODNY PLAC ZABAW W JAWORZNIE <<

REWITALIZACJA TERENU 

Jaworznickie Planty, czyli obszar po dawnej kopalni "Kościuszki" od kilku lat jest sumiennie odnawiany. Najpierw w maju 2011 r. miasto rozstrzygnęło konkurs na to, co powinno pojawić się w tej przestrzeni.

Zaplanowano wybudowanie centrum handlowego, skate parku, placu zabaw, oczka wodne oraz parku linowy. Jaworzno z ponurego miejsca stworzyło zielone miejsce na mapie miasta. Na terenie "Kościuszki" wytyczono alejki, nasadzano ponad 200 drzew i 2,5 tysiąca krzewów. Postawiono nowe latarnie i zadbano o instalację wodną. Później na plantach stanęły ławeczki i kosze na śmieci. W pobliżu pojawiła się także zabytkowa platforma kolejowa przekazana przez spółkę Tauron. Przestrzeń ożywiła również galeria a teraz do atrakcji dołączy wodny plac zabaw, z którego dzieci będą mogły korzystać już w przyszłe wakacje. 

źródło: www.jaworzno.pl

 

Czytaj więcej