Czytasz: Trzaskowski nie będzie kandydatem na prezydenta Warszawy?

Trzaskowski nie będzie kandydatem na prezydenta Warszawy?

00:53
W Katowicach nowa przewodnicząca Nowoczesnej zapowiada rewolucję w umowie koalicyjnej z PO.

Katarzyna Lubnauer zapowiada twarde negocjacje z PO. Ma zacząć od Warszawy, ale jej warunki mają obowiązywać także w Katowicach i pozostałych miastach wojewódzkich. 

- Koalicja powinna być podmiotowa. To nie jest ważne tylko dla nas. To jest ważne też dla PSLu. Powinna być koalicja, w której korzyści mają kolejne podmioty - ocenia Katarzyna Lubnauer.

Zdaniem nowej przewodniczącej Nowoczesnej wczesne zgłaszanie kandydatów do fotela prezydenta jest błędem. Za takie uważa jednak nie tylko  wskazanie na Pawła Rabieja. W Katowicach Lubnauer nie wyklucza, że Rafał Trzaskowski nie będzie ostatecznym kandydatem na prezydenta Warszawy.

Katarzyna Lubnauer o kandydacie na prezydenta Warszawy

- Zgłaszanie kandydata na rok przed wyborami bardzo utrudnia mu prowadzenie kampanii wyborczej i podtrzymanie zainteresowania wyborców. Może się okazać, że za pół roku kandydat jakim jest Trzaskowski nie będzie tak świeży i tak interesujący dla warszawiaków jak jest obecnie - mówi Katarzyna Lubnauer.

- To dopiero będzie katastrofa jak ogłoszony z taką dumą duet Rabiej-Trzaskowski będzie nieaktualny w czerwcu - mówi Kamil Durczok

- Tak się może zdarzyć. Wtedy trzeba mieć kontrkandydata z Nowoczesnej - odpowiada Katarzyna Lubnauer.

Pierwszy wywiad Katarzyny Lubnauer na Śląsku po przejęciu władzy w Nowoczesnej - ZOBACZ

 

Czytaj więcej