Silesion.PL

serwis informacyjny

Startuje nowa odsłona turnieju golfa Audi Polish Masters

Kije golfowe do gry w golfa 2

Kije golfowe do gry w golfa 2

Ten turniej golfa jest tak popularny, że miejsca wykupywane są jeszcze przed startem zawodów i to nawet w pandemii. Wspiera go najlepszy polski golfista Adrian Meronk oraz światowe marki, jak Audi oraz BNP Wealth Management. W tym roku amatorzy golfa mogą się spodziewać nowej odsłony zawodów. Audi Polish Masters wystartuje w maju. Zapisy trwają.

Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek 12 kwietnia. Co roku powtarza się sytuacja, że nie dla wszystkich chętnych wystarczy miejsc, dlatego uczestnicy rezerwują je na długo przed startem zawodów. Dzięki temu mają gwarancję, że zagrają. To świadczy o popularności Audi Polish Masters.

Zmiany w rozgrywkach

Audi Polish Masters to jeden z największych turniejów golfa dla amatorów w Polsce. Co roku gra w nim ok. 1000 zawodników. Wśród nich znani i lubiani, m.in. młociarz i olimpijczyk Szymon Ziółkowski, były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Iwan, były bramkarz reprezentacji Jerzy Dudek, aktor i prezenter Robert Rozmus, tekściarz i satyryk Rafał Bryndal, a także basista Afromentalu Wojtek “Lajan” Witczak.

W tym roku sponsorem tytularnym serii Polish Masters została marka Audi, która od lat wspiera polskiego golfa. Zmiana nazwy pociąga za sobą zmiany w formule zawodów. Dzięki Audi uczestnicy mogą liczyć na dużą dawkę adrenaliny oraz podkręcenie emocji podczas turniejów. Audi zapewni nagrody dla Mastersów, a w trakcie zawodów uczestnicy będą mogli testować samochody tej marki.

– Tym, co łączy golf i Audi, są wspólne wartości: sportowy duch, technika i precyzja. Dyscyplina rozgrywana na świeżym powietrzu doskonale koresponduje także z filozofią marki dotyczącą zrównoważonego rozwoju i kształtowania przyszłości elektrycznej mobilności premium. Dlatego Audi od lat angażuje się w rozgrywki golfowe, a w tym roku zdecydowaliśmy się dodatkowo współtworzyć serię turniejów Polish Masters – jednego z największych turniejów golfa w Polsce – mówi Przemysław Schwarz, Dyrektor Marketingu Audi.

Wsparcie najlepszego golfisty

Formuła turnieju zostanie odświeżona także dzięki wsparciu BNP Paribas Wealth Management – sponsora generalnego zawodów.

– Wśród Klientów bankowości prywatnej BNP Paribas Wealth Management mamy coraz więcej pasjonatów gry w golfa, którzy mając wieloletnie doświadczenie w tej dyscyplinie wysoko cenią turnieje Polish Masters – mówi Beata Majewska, dyrektor BNP Paribas Wealth Management. – Gra w golfa w wielu obszarach przypomina założenia Bankowości Prywatnej. To dokładność, cierpliwość i planowanie strategiczne, które prowadzą nas do celu w krótkiej i długiej perspektywie – dodaje.

W promocję golfa mocno angażuje się Adrian Meronk. To obecnie najlepszy polski zawodowy golfista. Został ambasadorem Audi Polish Masters, ale w turnieju nie zagra, bo to zawody dla amatorów. Za to ma szansę na start w Olimpiadzie. Tego nie osiągnął jeszcze żaden golfista z Polski.

W sezonie 2021 w ramach Audi Polish Masters odbędzie się osiem turniejów eliminacyjnych. Z każdego turnieju eliminacyjnego wyłonionych zostanie po pięć najlepszych osób z pięciu różnych grup HCP. Osoby, którym uda się wygrać eliminacje, awansują do finału rozgrywanego pod koniec września.

Harmonogram Audi Polish Masters

  • 15 maja – Sobienie Królewskie (Warszawa)
  • 30 maja – Kraków Valley (Kraków)
  • 6 czerwca – First Warsaw (Warszawa)
  • 3 lipca – Mazury Golf (Olsztyn)
  • 10 lipca – Modry Las (Choszczno)
  • 31 lipca- Lisia Polana (Warszawa)
  • 7 sierpnia – Kalinowe Pola (Zielona Góra)
  • 21 sierpnia- Toya Golf (Wrocław)
  • 24-26 września – Warszawa FINAŁ

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024