Silesion.PL

serwis informacyjny

Zakończył się najgłośniejszy turniej golfa dla amatorów w Polsce. Oto zwycięzcy Audi Polish Masters

4 Final turnieju golfa Audi Polish Masters Fot. Golf24

4 Final turnieju golfa Audi Polish Masters Fot. Golf24

Trzy dni grania przy zmiennej pogodzie to dla zawodników próba sił. Ale właśnie takie wyzwanie pozwala wyłonić najlepszych z najlepszych. W ostatni weekend ponad 200 golfistek i golfistów walczyło o to, by znaleźć się na podium i zdobyć koronę Mastersów za 2021 rok. Komu się udało?

W piątek pierwszego dnia rywalizacji silny wiatr starał się jak najbardziej utrudnić grę finalistom. Nazajutrz trochę zelżał, żeby w niedzielę podczas ostatniego dnia całkowicie ustać i oddać pole wyłącznie zdolnościom graczy.

Najtrudniejsze zadanie

W finale zagrało ponad 200 osób. Po dwóch dniach grania CUT przeszły 84 osoby, które walczyły o podium. W niedzielę na polu zostali wyłącznie najlepsi z najlepszych. Do tej chwili przygotowywali się przez cały sezon, żeby zawalczyć o najwyższe trofea Mastersów.

Na szczęście nie było co liczyć, bo nic nie przeszkadzało ani nie pomagało w grze. Słońce czasem chowało się za chmurami, ale temperatura utrzymywała się w okolicach 20 st. C. Warunki idealne dla finałowych zmagań. Absolutna cisza na polu pozwalała usłyszeć piłeczkę wpadającą do wody 200 metrów dalej. Frustrujące. Przed zawodnikami najtrudniejsze zadanie – zmierzyć się z samym sobą.

Wśród uczestników znaleźli się znani sportowcy, jak snowboardzista Michał Ligocki i były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Iwan. Na jednym z dołków pola First Warsaw Golf w Rajszewie Iwan posłał piękną piłkę na green, którą następnie pewnym puttem wbił do dołka, tym samym zdobywając birdie.

Pierwsza runda poszła mi słabiej, ale druga już bardzo dobrze. Byłem na piątym miejscu i miałem chęci, żeby powalczyć ostatniego dnia – mówi Tomasz Iwan, były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie zapalony golfista. – Grałem w miarę równo. Niestety na dwóch dołkach zupełnie mi nie poszło i wylądowałem poza podium. Niemniej cieszę się, że zagrałem, bo choć w tym roku nie miałem zbyt dużo czasu na golfa, to nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło mnie na finale. Dla mnie to już tradycja.

Technika i precyzja

W niedzielę przy pięknej pogodzie gra szła sprawnie i zawodnikom udawało się grać niekiedy na PAR. To pokazuje wysoki poziom rozgrywek Audi Polish Masters. Końcowe wyniki nie pozostawiają jednak złudzeń co do zwycięzców. Nikt nie zremisował, a o żadnym z miejsc nie musiał decydować countback.

Nagrodami za pierwsze miejsca z każdej kategorii handicapowej były zaproszenia na zagraniczny turniej. Jeszcze w tym roku późną jesienią pojadą do tureckiego Belek i tam zagrają na polach Sultan i Pasha | PGA National. Ale to nie wszystko, bo do wygrania było też bardzo dużo nagród rzeczowych.

W niedzielę obok turnieju odbywał się piknik golfowy dla zaproszonych gości. Towarzyszyły mu golfowe konkursy, degustacje, gry i zabawy dla dzieci. Sponsor tytularny zawodów zorganizował m.in. jazdy testowe najnowszymi elektrycznymi modelami Audi.

Audi od lat angażuje się w rozgrywki golfowe. W tym roku współtworzymy również cykl turniejów Audi Polish Masters, który ma długą historię i jest wysoko ceniony przez golfistów – mówi Przemysław Schwarz, Dyrektor Marketingu Audi. – Wśród miłośników naszej marki są także miłośnicy golfa. Łączą nas wspólne wartości, sportowy duch, technika i precyzja. Nie bez znaczenia w golfie jest wsparcie nowych technologii, dzięki którym możemy doskonalić umiejętności i stawać się coraz lepszymi. Podobną filozofią kierujemy się w Audi.

Wparcie najlepszego golfisty

Audi Polish Masters to turnieje dla amatorów golfa o mocnym charakterze sportowym. Seria składa się z ośmiu turniejów eliminacyjnych, które rozgrywane są przez pięć miesięcy w całym kraju. Najlepsi z eliminacji awansowali do trzydniowego finału (24-26 września), który jest ukoronowaniem rozgrywek.

Mastersom kibicuje najlepszy polski golfista Adrian Meronk, który jest ambasadorem zawodów. W 2021 jako pierwszy Polak zagrał w turnieju wielkoszlemowym US Open, a niedługo później wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dotychczas żaden Polak nie zaszedł tak daleko.

W tym roku tytularnym sponsorem Audi Polish Masters została marka Audi. Turniej organizuje największa agencja golfowa w kraju Golf24. Oprócz Audi Polish Masters to twórcy takich wydarzeń jak Golf Business League czy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

ZWYCIĘZCY AUDI POLISH MASTERS

Grupa VIP & Guests

Trzecie miejsce

 • W grupie hcp 18,1-36 z wynikiem 227 uderzeń zajął Leszek Klicki
 • W grupie hcp 0-18 z wynikiem 226 uderzeń zajął Michał Ligocki

Drugie miejsce

 • W grupie hcp 18,1-36 z wynikiem 222 uderzeń zajął Krzysztof Geritz
 • W grupie hcp 0-18 z wynikiem 223 uderzeń zajął Marcin Oleszkiewicz

Pierwsze miejsce

 • W grupie hcp 18,1-36 z wynikiem 220 uderzeń zajęła Krystyna Sitek
 • W grupie hcp 0-18 z wynikiem 215 uderzeń zajął Leszek Fibakiewicz

Turniej główny

Trzecie miejsce

 • w 25,1-36 z wynikiem 227 uderzeń netto zajął Jakub Brodewicz
 • w 25-20,1 z wynikiem 220 uderzeń netto zajął Władysław Wasiński
 • w 20-15,1 z wynikiem 220 uderzeń netto zajął Ireneusz Biliński
 • w 15-10,1 z wynikiem 218 uderzeń netto zajął Mariusz Wielgus
 • w 10-0 z wynikiem 223 uderzeń netto zajął Michał Muchajer

Drugie miejsce

 • w 25,1-36 z wynikiem 226 uderzeń netto zajęła Magdalena Alama Bertel
 • w 25-20,1 z wynikiem 215 uderzeń netto zajął Marek Piech
 • w 20-15,1 z wynikiem 219 uderzeń netto zajął Julian Higgins
 • w 15-10,1 z wynikiem 217 uderzeń netto zajął Dariusz Libera
 • w 10-0 z wynikiem 220 uderzeń netto zajął Wojciech Adamczyk

Pierwsze miejsce

 • w 25,1-36 z wynikiem 200 uderzeń netto zajął Mateusz Krupczyński
 • w 25-20,1 z wynikiem 212 uderzeń netto zajął Józef Krych
 • w 20-15,1 z wynikiem 211 uderzeń netto zajął Jerzy Staszowski
 • w 15-10,1 z wynikiem 214 uderzeń netto zajął Tomasz Litwiniuk
 • w 10-0 z wynikiem 214 uderzeń zajął Robert Majchrzak

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author